"Zieglera mašīnbūves" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā audzis par 5,6%

Rīga, 5.febr., LETA. Daugavpils metālapstrādes un mašīnbūves uzņēmums SIA "Zieglera mašīnbūve" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.septembrim, strādāja ar 33,439 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,6% vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 97% un bija 2,987 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Zieglera mašīnbūves" gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā finanšu gadā uzņēmums eksportēja 99% no produkcijas un pakalpojumiem. Četras lielākās eksporta valstis bija Vācija, Somija, Francija un Lielbritānija. 

Būtiski palielināts eksporta apjoms uz Poliju, taču pārējos eksporta tirgos bijis kritums. Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā būtisks kritums bijis Ukrainā, savukārt Krievijā un Baltkrievijā produkcija vairs netiek pārdota. 

Vadības ziņojumā norādīts, ka pagājušajā finanšu gadā pieaugums bija visās uzņēmuma darbības nozarēs - mašīnbūvē par 14,5%, automobiļu tehnikas nodaļā - par 16%, savukārt metālapstrādes pakalpojumu sniegšanā Latvijā bijis kritums par 38%.

Nākamajā finanšu gadā uzņēmums plāno ražošanas apmēru kritumu par 19%, kas galvenokārt saistīts ar pašu produkcijas apgrozījuma samazinājumu, "Cargotec" grupas pasūtījumu apmēra kritumu un "CeramTec" ražošanas pabeigšanu.

Nākamajā finanšu gadā plānots sākt irdinātājarklu sērijas ražošanu, kukurūzas pļāvēju jaunas paaudzes sērijas ražošanu un saulespuķu hederu prototipu ražošanu.

Tāpat nākamajā finanšu gadā uzņēmums plāno iegādāties otru metināšanas robotu, sākt jauna krāsošanas iecirkņa būvniecību, iegādāties jaunu angāru.

Uzņēmums sadarbojas ar kompāniju "Kaessbohrer", tostarp izgatavotas 20 pludmales tīrīšanas mašīnas.

Iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 30.septembrim, "Zieglera mašīnbūve" strādāja ar 31,671 miljona eiro apgrozījumu un guva 1,516 miljonu eiro peļņu.

"Zieglera mašīnbūve" ražo gan detaļas, gan gala produktus lauksaimniecības sektoram - elektriskos un hidrauliskos rapšu dalītājus un dozētājiekārtas, kukurūzas pļaujmašīnas un pacelšanas iekārtu sastāvdaļas, tās piegādājot tādiem lauksaimniecības tehnikas ražotājiem kā "Class", "Case", "New Holland", "John-Deere" un "Kuhn".

Kompānija ražo arī kabeļu savienojumus automašīnu drošības spilveniem un parkošanās sensorus, kurus automašīnās uzstāda arī "Opel", "Volkswagen", "SAAB", "Renault", "Toyota", "Volvo" un "Ford".

Uzņēmums "Zieglera mašīnbūve" darbību Daugavpilī sāka 1997.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 196 902 eiro. "Zieglera mašīnbūve" pilnībā pieder Vācijā reģistrētajai kompānijai "Martin Ziegler GmbH&Co. KG".