Rīga, 1.febr., LETA. Melngalvju nama apmeklētāju skaits un ieņēmumi pērn pārsnieguši pirmspandēmijas laika rādītājus, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas nami" sabiedrisko attiecību speciālists Guntis Rozenbergs.
Apmeklētāju skaits pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2019.gadu, kas bija viens no rekorgadiem tūrismā, palielinājies par 12% - līdz 95 600. Savukārt kopējie ieņēmumi pieauguši par 31% - līdz 785 000 eiro.
2023.gadā vairāk nekā 88% Melngalvju nama apmeklētāju bija ārzemju tūristi. Melngalvju nams arvien ir viens no ārvalstu tūristu visiecienītākajiem apskates objektiem Rīgā. No ārzemniekiem visvairāk Melngalvju namu apmeklēja tūristi no Somijas (10%), Lielbritānijas (9%), Vācijas (9%), Polijas (7%) un Lietuvas (6%).
Starp ārzemju viesiem ir arī tādu tālu valstu kā Tuvalu, Zālamana salu, Taizemes, Urugvajas, Surinamas, Singapūras, Salvadoras, Nigērijas, Kuka salas, Kotdivuāras, Kenijas, Jamaikas un Gvatemalas tūristi.
Tāpat pēc pandēmijas perioda esot novērojama ļoti aktīva saviesīgo pasākumu dzīves atdzimšana, - Melngalvju namam atkal kļūstot par vienu no pieprasītākajām svinību norises vietām Rīgā.
Pērn kā svētku vietu Melngalvju namu izraudzījās gan uzņēmumi korporatīvajām svinībām, gan dažādas organizācijas svinīgām apbalvošanas ceremonijām un konferencēm.
Arvien vairāk arī Latvijas iedzīvotāji izvēlas apmeklēt Melngalvju namu, visbiežāk to darot gida pavadībā. Iecienīta ir dalība ikmēneša atvērtajās grupās "Ekskursiju svētdiena" un "Senioru trešdiena". Pērn svētdienās kopā Melngalvju namu apmeklējusi 51 ekskursantu grupa, kopā pulcējot vairāk nekā 1200 viesu.
Kļūst populārāki arī citi Melngalvju nama piedāvājumi.
Pasākumu centru "Melngalvju nams" pārvalda SIA "Rīgas nami". 2022.gadā tika veikta četru Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošu kapitālsabiedrību reorganizācija, "Rīgas namiem" pievienojot SIA "Rīgas pilsētbūvnieks", SIA "Rīgas Centrāltirgus" un SIA "Rīgas serviss".
Kā liecina "Firmas.lv" dati, pēc uzņēmumu apvienošanas 2022.gadā "Rīgas namu" apgrozījums bija 17,66 miljoni eiro, bet peļņa 190 000 eiro.
Melngalvju nama apmeklētāju skaits pērn pārsniedzis pirmspandēmijas laika rādītājus
LETA 01.02.2024
Divu gadu laikā pašvaldības apsaimniekotāju "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" pametusi desmitā daļa namu
LETA 19.01.2026
Rīga, 19. janv., LETA. Divu gadu laikā pašvaldības apsaimniekotāju - SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" (JNĪP) - pametusi desmitā daļa apsaimniekoto namu, pirmdien preses konferencē atzina pilsētas mērs Mārtiņš Daģis ("Par!").
Viņš klāstīja,
...
Daugavpilī veikta unikāla augstas sarežģītības uroloģiska operācija
LETA 19.01.2026
Rīga, 19. janv., LETA. Daugavpilī "Klīnikā LUC" pacientam ar smagu labdabīgu prostatas palielināšanos, pilnīgu patstāvīgas urinācijas neesamību un izteiktu urīnizvadkanāla stenozi pirmo reizi Latvijā veikta augstas sarežģītības ķirurģiska operācija,
...
"Rīgas laku un krāsu rūpnīca" janvārī atvērusi savu pirmo ekspozīciju Ķīnas tirgū
LETA 19.01.2026
Rīga, 19. janv., LETA. Krāsu un laku ražotāja SIA "Rīgas laku un krāsu rūpnīca" janvārī atvērusi savu pirmo ekspozīciju Ķīnas tirgū, īstenojot nozīmīgu posmu uzņēmuma ilgtermiņa eksporta stratēģijā un pakāpeniski veidojot klātbūtni Āzijas tirgū, aģen
...