"ZZ Dats": Pērn par 18% palielinājies portālā "epakalpojumi.lv" veikto NĪN maksājumu skaits

Rīga, 31.janv., LETA. Pērn par 18% palielinājies portālā "epakalpojumi.lv" veikto nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumu skaits - iedzīvotāji veikuši 285 000 maksājumu 23,2 miljonu eiro vērtībā, aģentūru LETA informēja SIA "ZZ Dats" direktors un portāla izstrādātājs Edžus Žeiris.

Viņš uzsver, ka pašvaldības sākušas izsūtīt maksāšanas paziņojumus par nekustamo īpašuma nodokli 2024.gadā, un līdz ar to "ZZ Dats" aicina iedzīvotājus portālā reģistrēties maksāšanas paziņojumu saņemšanai elektroniski.

Portālā "epakalpojumi.lv" maksātājiem ir iespējams redzēt precīzu maksājamo summu ieskaitot aprēķināto nokavējuma naudu. Veicot maksājumus portālā, iedzīvotājiem papildu komisija par portāla izmantošanu nav jāmaksā.

Citi populārākie portāla pakalpojumi ir pieteikumi bērnu uzņemšanai pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēs, kas 2023.gadā 18 pašvaldībās izmantots 142 000 reižu. Savukārt iedzīvotāju noslēgto līgumu apskates un rēķinu apmaksas pakalpojums portālā pērn veikts 23 000 reižu.

Daļā pašvaldību un atsevišķiem komercuzņēmumiem - komunālo pakalpojumu sniedzējiem portālā tiek nodrošināta iespēja apskatīt apsaimniekošanas dokumentus, apskatīt un apmaksāt izrakstītos rēķinus un iesniegt skaitītāju rādījumus. Portālā ir pieejami arī citi pašvaldību pakalpojumi, piemēram, pašvaldību iznomājamo zemju apskatei, zemes nomas rēķinu apmaksai.

Portālā "epakalpojumi.lv" ir pieejami vairāki integrēti e-pakalpojumi, kuri apkopo datus no Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercsabiedrībām.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "ZZ Dats" 2022.gadā strādāja ar 13,797 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 21,2% un bija 1,806 miljoni eiro. "ZZ Dats" reģistrēta 1995.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 40 000 eiro. Uzņēmums pieder Mārim Ziemam (52,5%) un Ingai Ziemai (47,5%).