"Global Blue Latvija": Pērn visvairāk "Tax Free" Latvijā iepirkās cilvēki no Baltkrievijas

Rīga, 31.janv., LETA. Pērn visvairāk "Tax Free" Latvijā iepirkās cilvēki no Baltkrievijas, veidojot 22% no kopējā pircēju skaita, aģentūrai LETA atklāja nodokļa atmaksas pakalpojuma nodrošinātāja SIA "Global Blue Latvija" vadītāja Vineta Kalmane.

Starp biežākajiem "Tax Free" pakalpojuma izmantotājiem pērn Latvijā bija arī ceļotāji no Uzbekistānas (11%), Izraēlas (10%) un Turcijas (9%).

Kā sacīja Kalmane, kopumā "Tax Free" pirkumu apjoms 2023.gadā vēl joprojām ir bijis tālu no ierastā līmeņa, kāds tas bija pirms pandēmijas jeb 2019.gadā. "Tirgus ir atkopies tikai par nepilniem 30% procentiem," norādīja uzņēmuma vadītāja, piebilstot, ka "Tax Free" pirkumus lielā mērā nosaka tūrisms, kas patlaban ir apgrūtināts kara Ukrainā un konflikta Gazas joslā dēļ.

Taujāta par Krievijas pilsoņu pirkumiem Latvijā, Kalmane norādīja, ka pircēju skaits no Krievija pirms pandēmijas bija 60% no kopējā "Tax Free" iepirkšanās pakalpojuma izmantotāju skaita, taču kopš kara sākumā pircēju skaits no Krievijas samazinājies par 98%. "Viņu praktiski Latvijā nav," atzīmēja Kalmane.

Kā liecina "Global Blue Latvija" apkopotā informācija, galvenās preču kategorijas, kurās ārzemnieki izmanto "Tax Free" pakalpojumu Latvijā, ir apģērbi un apavi. Šo preču īpatsvars veito 46% no kopējā pirkumu skaita, tūristiem vienam pirkumam vidēji tērējot 228 eiro. Otrajā vietā ar 21% ierindojas elektropreces, kuru vidējā pirkuma summa ir 743 eiro.

Savukārt ceturtajā vietā ar 11% no kopējā pirkumu skaita ierindojas sporta preces, kuru vidējā pirkuma summa ir 239 eiro, kam seko juvelierizstrādājumi un pulksteņi (8%), kuru vidējā pirkuma summa ir 806 eiro.

Saskaņā ar informāciju "Firmas.lv" uzņēmums "Global Blue Latvija" 2022.gadā strādāja ar 222 353 eiro apgrozījumu un 59 965 eiro zaudējumiem. Uzņēmums ar zaudējumiem strādā kopš 2020.gada.

"Global Blue Latvija" reģistrēta 1999.gadā, un tā pamatkpaitāls ir 249 000 eiro. Uzņēmums ietilpst Somijā reģistrētajā "Global Blue Holdings".