"Stiga RM" koncerna pārvaldībai izveidots uzņēmums "Stiga RM pārvaldība"

Rīga, 5.janv., LETA. SIA "Stiga RM" koncerna pārvaldībai izveidota holdingkompānija AS "Stiga RM pārvaldība", aģentūru LETA informēja "Stiga RM" pārstāvji.

Pārvaldības kompānija pārņems uzņēmuma akcijas, kļūstot par visu grupas uzņēmumu galveno akcionāru.

Tādējādi "Stiga RM" uzņēmumi turpinās darbu, taču to pārvaldību laika gaitā pārņems "Stiga RM pārvaldība".

Kā norāda kompānijas pārstāvji, pārmaiņas veiktas, lai efektīvāk turpinātu grupas uzņēmumu attīstību, vienlaikus saglabājot esošo valdes sastāvu un lēmumu pieņemšanas ātrumu. Akciju sabiedrības vienīgais īpašnieks ir tās valdes priekšsēdētājs Andris Ramoliņš, savukārt padomi veido Evija Kalniņa, Juris Ramoliņš un Baiba Saulīte.

"Izmaiņas korporatīvajā pārvaldībā, konsolidējot visus grupas uzņēmumus vienā akciju sabiedrībā, ir mūsu iespēja kļūt par labākiem partneriem finanšu institūcijām un gūt lielāku atbalstu nākotnes projektu attīstībai, kas koncentrēsies uz augstvērtīgu produktu radīšanu un "Stiga RM" ražotņu darbības modernizāciju," min Ramoliņš.

Kā bilst kompānijā, šā gada pavasarī plānots "Stiga RM" vadību papildināt ar Tukuma akustisko koka plātņu rūpnīcas vadītāju, kurš uzraudzīs iekārtu piegādes plānošanas procesu un uzstādīšanu, lai jau 2026.gadā ražotne varētu nodrošināt koka produkcijas ražošanu pašmāju un eksporta tirgiem.

Kompānijā aģentūra LETA noskaidroja, ka patlaban notiek pārrunas un līguma slēgšana ar jauno Tukuma akustisko koka plātņu rūpnīcas vadītāju, amata ieņēmēja vārdu patlaban vēl neatklājot.

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju "Stiga RM pārvaldība" reģistrēta pērn 28.decembrī. Kompānijas pamatkapitāls ir 300 000 eiro.

"Stiga RM" koncerns 2022.gadā strādāja ar 69,7 miljonu eiro apgrozījumu un 20,247 miljonu eiro peļņu, kamēr pašas "Stiga RM" apgrozījums bija 69,161 miljons eiro, bet peļņa - 20,161 miljons eiro.

"Stiga RM" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,921 miljons eiro. Ar "Stiga RM" zīmolu strādā "Stiga RM", "Stiga RM Nami", SIA "Stiga RM Distribution", SIA "Stiga RM Transports" un SIA "Stiga RM Metāls".

Jau ziņots, ka "Stiga RM" ēveļskaidu akustisko plātņu ražotnē Tukuma novadā investēs kopumā 30 miljonus eiro. Gandrīz puse no ieguldītā būs "Stiga RM" līdzekļi, 11,1 miljona eiro aizdevumu ir piešķīrusi "OP Corporate Bank", savukārt 4,5 miljonu eiro aizdevumu ir piešķīrusi AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum"".