Minerālmateriālu ražotājs "Saulkalne S" investē 200 000 eiro saules enerģijas parka izbūvē Saulkalnē

Rīga, 6.dec., LETA. Latvijas minerālmateriālu ražotājs "Saulkalne S", investējot 200 000 eiro, ir sācis saules paneļu parka izbūves projektu Saulkalnē, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Saules enerģijas parka paredzētā jauda būs 250 kilovatu (kW), un to plānots pabeigt 2024.gada sākumā.

Savukārt Latgalē, Ciblas pagastā, pabeidzot karjera Kalngals izstrādi, "Saulkalne S" ir sākusi tā apmežošanu. Šogad iestādīts egļu mežs trīs hektāru platībā.

Uzņēmumu grupas "Saulkalne S" vadītājs Juris Seilis informē, ka šogad viens no uzņēmuma galvenajiem attīstības virzieniem bija ilgtspējas programmas īstenošana, padarot minerālmateriālu ražošanu un ieguvi videi draudzīgu. Tostarp sākts saules enerģijas parka izbūves projekts, kas galveno uzņēmuma ražotni Saulkalnē nodrošinās ar zaļo enerģiju.

Papildus tiek veikta arī autoparka modernizācija, iegādājoties ekonomisku un videi draudzīgu tehniku. Uzņēmums sāk pāreju uz hibrīdtehniku karjeros, kas samazinās gan CO2 "pēdu", gan arī degvielas patēriņu par apmēram 30%, informē kompānijā.

Kopumā 2023.gadā ilgtspējas programmā dažādu videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanai "Saulkalne S" ir investējusi vairāk nekā 500 000 eiro.

Jau vēstīts, ka "Saulkalne S" pagājušajā gadā strādāja ar 6,701 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 9,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 51,3% un bija 761 544 eiro.

"Saulkalne S" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7,36 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas kapitālā pa 32,5% pieder Jurim Seilim un Natālijai Lavrinovičai. Vienlaikus 15% "Saulkalne S" kapitālā pieder Aivaram Pileniekam, bet pa 5% pieder Jurim Putniņam, Olgai Bogdanovai, Viktorijai Rekšņai un Imantam Saulrietam.

Kompānija iegūst un pārstrādā dolomītu, smilti, kaļķakmeni un granītu. "Saulkalne S" uzņēmumu grupā ietilpst meitasuzņēmumi "Salenieku dolomīts" un "Vidzemes kvarcs". "Saulkalne S" pārvalda trīs ražotnes Vidzemes reģionā - "Saulkalne", "Kranciems" un "Grīnvaldi".