Vidzemes slimnīcā renovētas vairākas nodaļas

Rīga, 1.dec., LETA. Vidzemes slimnīca piektdien atklāja renovētās Reanimācijas un anestezioloģijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) un pacientu uzņemšanas nodaļas, aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste Agnija Upīte.

Projekts ilga astoņus gadus, kuru laikā slimnīcā tika veikti vairāki uzlabojumi. Projekts ir sniedzis iespēju Vidzemes slimnīcai realizēt vērienīgus attīstības plānus, kopumā ir atjaunotas 12 nodaļas, izveidots viens ieejas mezgls ar pacientu garderobēm, izremontētas četras kāpņu telpas, iegādātas 12 medicīniskās iekārtas un 108 gultas, uzsver slimnīcas vadība.

Projekta kopējās izmaksas bija 13,2 miljoni eiro, un tas iesākās 2016.gadā, kad tika veikti remontdarbi Bērnu slimību nodaļā, pēc tam uzlabojumi notika Terapijas nodaļā, Rehabilitācijas nodaļā, Hronisko pacientu aprūpes nodaļā, Laboratorijas un asins sagatavošanas nodaļā, Endoskopijas nodaļā, Ambulatorās daļas un funkcionālās diagnostikas un Neiroloģijas nodaļā. Projekta laikā arī tika iegādātas jaunas medicīnas ierīces vairākām diagnostikas nodaļām.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs uzsver, ka izmaiņas cēlušas slimnīcas kvalitātes latiņu, lai nodrošinātu pacientiem un darbiniekiem gan labākus pakalpojumus, gan labākus darba apstākļus. Tiek plānoti arī jauni projekti, lai uzlabotu slimnīcas vidi.

Būvniecību visa projekta laikā veica četras būvfirmas - SIA "Aimasa", SIA "Sanart", SIA "Bazalts" un SIA "SCO Centrs". Tehnisko projektu izstrādātāji - SIA "Nams" un SIA "Virtus". Projektā iesaistījās trīs būvuzraugi - SIA "Marčuks", SIA "Firma L4", SIA "RS Būvnieks".

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Vidzemes slimnīca" apgrozījums 2022.gadā bija 26,95 miljoni eiro, bet peļņa - 1,09 miljoni eiro. 74,07% Vidzemes slimnīcas kapitāldaļu pieder Valmieras novada pašvaldībai, 25,03% - Valkas novada pašvaldībai un 0,9% - Rīgas Stradiņa universitātei.