"Tez Tour" ceļojumus uz Ēģipti patlaban vēl neatcels

Rīga, 20.okt., LETA. Tūrisma kompānija "Tez Tour", neskatoties uz saspringto ģeopolitisko situāciju reģionā, nākamnedēļ plāno sākt ceļojumu nodrošināšanu uz Ēģipti, aģentūra LETA noskaidroja kompānijā.

Iepriekš iegādāto ceļojumu īstenošana uz Ēģipti sāksies 24.oktobrī.

Vienlaikus kompānijā uzsver, ka tā ir gatava jebkurā brīdī nekavējoties reaģēt un nodrošināt ceļotāju drošību, ja situācija Ēģiptē pasliktināsies.

"Mēs saprotam, ka Tuvajos austrumos pašlaik ir saspringta situācija," sacīja "Tez Tour Latvia" vadītājs Konstantīns Paļgovs, piebilstot, ka kompānija aktīvi seko līdz ne tikai Ārlietu ministrijas (ĀM) rekomendācijām, bet arī aviokompāniju sniegtajai informācijai visā pasaulē, kas skar pārlidojumu drošību.

"Tāpat mēs ievācam informāciju no mūsu ofisiem citās valstīs un analizējam cita veida informāciju, kas ir gan publiski pieejama, gan ar konfidenciāla, lai pieņemtu savus lēmumus," uzvēra Paļgovs.

Kompānijas vadītājs Latvijā skaidroja, ka patlaban tiešo aizliegumu ceļot uz Ēģipti nav, tādēļ atcelt ceļojumus, kurus iedzīvotāji iegādājušies pirms pusgada un vairāk, nevar.

"Mēs nevaram atcelt reisus, ja nav tiešu aizliegumu ceļot, jo cilvēki, kas vēlas doties atpūsties, to vienkārši nesapratīs," komentēja Paļgovs. Viņš arī apliecināja, ka, ja būs jebkādi drošības riski, vai aizliegums no ĀM nedoties uz Ēģipti, "Tez Tour" nekavējoties pieņems atbilstošus lēmumus, tostarp atcels ceļojumus, izvedīs tūristus no valsts, kā arī nepieciešamības gadījumā apturēs tūrisma programmu pavisam.

Pēc Paļgova teiktā, ir ceļotāji, kas vērsušies pie uzņēmuma ar dažādiem jautājumiem par drošības aspektiem. Gadījumos, ja klienti vēlas atcelt ceļojumus vai esošajā mirklī nevēlas ceļot, uzņēmumā situāciju saprotot un nāk pretī, atceļot vai pārceļot ceļojumus uz vēlāku laiku.

"Loģiski, tālākais ir mūsu darbs, vienoties ar Ēģiptes viesnīcām, lai šie datumi tiktu atcelti vai pārcelti, iespējami bez soda sankcijām," norādīja Paļgovs, atzīmējot, ka pieredze par rīcību ārkārtas situācijās gūta arī pandēmijas laikā.

Jau ziņots, ka palestīniešu kaujinieku grupējums "Hamās" 7.oktobrī veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas, izšaujot vairākus tūkstošus raķešu un iefiltrējoties vairākās vietās Izraēlas teritorijā. "Hamās" uzbrukumā Izraēlā noslepkavoti vairāk nekā 1400 cilvēku. Izraēla atbildēja ar pretuguni un ir savilkusi karavīrus un kara tehniku pie Gazas joslas robežas, kā arī turpina bombardēt teroristu infrastruktūru Gazas joslā.

Tāpat vēstīts, ka Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) ir brīdinājusi, ka Turcijā un Ēģiptē ir svārstīga drošības situācija, vietām pastāv protestu risks vai terorisma draudi. Tādējādi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti neapmeklēt attiecīgo valstu pierobežas teritorijas, izvairīties no masveida pulcēšanās vietām, kā arī reliģisku vietu apmeklēšanas reliģisko svētku laikā. ĀM aicina bez pamatotas vajadzības pašlaik neapmeklēt arī Libānu un Jordānijas pierobežas teritoriju ar Sīriju.

ĀM preses sekretāre Diāna Eglīte rosina papildus izvērtēt ceļojuma izmaksas, apdrošināšanas riskus un to, vai minētajās valstīs ir Latvijas pārstāvniecība un vai ir pārstāvētas citas Eiropas Savienības dalībvalstis, ārkārtas situācijas gadījumā izvērtējot iespējas saņemt konsulāro palīdzību. Tāpat būtiski apzināties krasās kultūras, valodas un vietējo tradīciju atšķirības, kas neapdomīgam ceļotājam var radīt apdraudējumu.

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic", ņemot vērā pašreizējo situāciju Izraēlā, atcēlusi visus plānotos lidojumus uz un no Telavivas līdz 2024.gada 1.janvārim.

Nedēļas sākumā "airBaltic" pēc ĀM aicinājuma veica speciālu evakuācijas reisu no Izraēlas, ar kuru Eiropā atgriezās 148 cilvēki. Lielākā daļa no tiem bija Latvijas pilsoņi, bet Latvijas organizēto reisu izmantoja arī 10 Igaunijas pilsoņi, kā arī lietuvieši un zviedri.

"Firmas.lv" publiskotā informācija liecina, ka tūrisma operators SIA "Tez Tour" pagājušajā gadā strādāja ar 32,469 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 61,5% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānija guva peļņu 1,202 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem 2021.gadā.

Kompānija reģistrēta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2828 eiro. "Tez Tour" vienīgais īpašnieks ir Spānijā reģistrētais "Germesinvest".

No Latvijas "Tez Tour" nodrošina lidojumus uz Itālijas, Austrijas, Spānijas, Andoras, Turcijas, Grieķijas, Ēģiptes, Kipras, Bulgārijas, AAE, Taizemes, Maldīvijas, Kubas, Dominikānas un citu valstu kūrortiem.