"Buildimpeks" maksātnespējas procesa dēļ kavēsies Valdemārpils vidusskolas sporta laukuma pārbūve

Rīga, 19.sept., LETA. SIA "Buildimpeks" maksātnespējas procesa dēļ kavēsies Valdemārpils vidusskolas sporta laukuma pārbūve, aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Viņa skaidro, ka vēl jūlija vidū Valdemārpils vidusskolas sporta laukuma pārbūve ritēja paredzētajos termiņos un bija plānots objektu atklāt jau septembrī, taču augustā darbi negaidīti apstājās. Patlaban pašvaldībā tiek meklēts risinājums būvdarbu turpināšanai, tomēr pastāv risks projektu noteiktajā termiņā, tas ir, līdz novembra beigām, nepabeigt.

Valdemārpils vidusskolas sporta laukumu pārbūves projekta kopējās izmaksas paredzētas 1 195 931 eiro. Valsts budžeta finansējums noteikts 913 453 eiro, bet pašvaldības finansējums145 000 eiro. Būvdarbu termiņš ir novembra beigas, bet finansējuma apguves gala termiņš šī gada beigas, norāda Fedko.

Kad jūlija beigās objektā darbi apstājās, Talsu novada pašvaldība lūdza oficiālu paskaidrojumu un tālāko darbu veikšanas grafiku. Darbu kavēšanos uzņēmums skaidroja ar nespēju piesaistīt nepieciešamos apakšuzņēmējus un ierobežotus finanšu resursus. Izskatot iesniegto plānoto darbu grafiku, pēc būvuzrauga secinātā, visticamāk, daļu no aktivitātēm laika apstākļu dēļ šogad nebūs iespējams veikt, kas nozīmē, ka projekta realizācija līdz noteiktajam termiņam ir maz ticama.

No pagājušā gada novembra "Buildimpeks" ir piemērots tiesiskās aizsardzības process, līdz ar to uzņēmumam ir apgrūtināta darbu izpilde. Šajā situācijā kā iespējamais risinājums tiek apsvērts slēgt trīspusēju līgumu ar katru no apakšuzņēmējiem, ar ko pasūtītājs par padarītajiem darbiem norēķinātos nepastarpināti.

Kā uzsver pašvaldības pārstāve, "Buildimpeks" līdz jūlija beigām apguvis nedaudz vairāk par 40% kopējā projekta finansējuma. Tālākie lielākie darbi ir sporta laukuma seguma izbūve, kā īstenošanai ir svarīgi atbilstoši laikapstākļi.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka uzņēmums "Buildimpeks" dibināts 2011.gadā. 2021.gadā uzņēmums apgrozīja 6,38 miljonus eiro, bet peļņa sasniedza 23 399 eiro. Finanšu dati par pagājušo gadu joprojām nav publiskoti.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 142 280 eiro. 10% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Edijam Ekmanim, 90% kapitāldaļu pieder SIA "ZFF".