Rēzeknes slimnīcā atklāta jauna Infekcijas slimību nodaļa

Rīga, 19.sept., LETA. Rēzeknes slimnīcā atklāta jauna Infekcijas slimību nodaļa, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

SIA "Rēzeknes slimnīca" ir īstenojusi divus projektus, kuros veikta Infekcijas slimību nodaļas ēkas pārbūve un aprīkošana, izbūvējot atsevišķas nodaļas gaisa pilienveida, kontaktu ceļā izplatāmām un tuberkulozes infekcijas slimībām, kā arī veikta ēkai piegulošās teritorijas labiekārtošana.

Pārbūvētajā Infekcijas slimību nodaļā izveidotas plašas un modernas palātas, izolācijas boksi un intensīvās terapijas palāta, nodalot pacientus un pacientu plūsmas un nodrošinot epidemioloģiski drošu pacientu uzņemšanu un ārstēšanu gan pacientiem, gan medicīnas personālam.

Paplašināta nodaļas ēka no 848 līdz 965 kvadrātmetriem, kas ļauj palielināt pacientu gultu skaitu no 25 līdz 29 gultām.

Veikti ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi. Tāpat  investīcijas tika atvēlētas medicīnisko komunikāciju nomaiņai, tostarp medicīnas skābekļa un saspiestā gaisa maģistrāļu izbūvei, kā arī palātu un intensīvās terapijas palātas aprīkojumam. Turpat nodaļas telpās turpmāk tiks nodrošināta iespēja veikt radioloģiskos un cita veida izmeklējumus, nepārvietojot pacientus uz centrālo diagnostikas nodaļu, kā tas bija līdz šim.

Infekcijas slimību nodaļas ēkas pārbūves un teritorijas labiekārtošanas darbi īstenoti, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu, valsts un Rēzeknes slimnīcas līdzfinansējumu, kopējai projektu summai sasniedzot 3,85 miljonus. No šīs summas lielāko daļu sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums un valsts līdzfinansējums, savukārt 25% finansējusi Rēzeknes slimnīca, pauž slimnīcas pārstāve Līga Vaičule-Kozlovska.

Infekcijas slimību nodaļas ēkas pārbūves darbus veica Iepirkumā uzvarēja SIA "Latgalija" ar piedāvāto cenu 2 288 008 eiro. No iepirkuma trim pretendentiem tikai "Latgalijas" piedāvājums atzīts iepirkuma nolikumam atbilstošu. Līgums noslēgts 2022.gada 23.martā. Summa 2022.gada 5.septembrī ar līguma grozījumiem palielināta līdz 2 300 826 eiro, bet 2023.gada 17.augustā - līdz 2 322 979 eiro. Summas norādītas bez pievienotās vērtības nodokļa.

SIA "Latgalija" patiesā labuma guvēji ir Mihails Bartaševičs un Olga Bartaševiča, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 8,26 miljoni eiro, peļņa 0,32 miljoni eiro.

Kā ziņots iepriekš, SIA "Latgalija" pieder Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča brālim Mihailam un sievai Olgai. Aizdomās par iespējamu interešu konfliktu apturēta Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu izmaksa kāda Rēzeknes bērnudārza remontdarbiem, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Teritorijas labiekārtošanu, ierīkojot stāvlaukumus un atpūtas zonas, un seguma atjaunošana pie infekcijas nodaļas saskaņā ar iepirkuma rezultātiem veica SIA "ACBR". Saskaņā ar iepirkumu konkursa rezultātiem 2022.gada martā noslēgts līgums par 775 534 eiro, kas 2022.gada 9.septembri ar vienošanos, grozot līgumu, palielināta līdz 817 522 eiro, bet šī gada 12.jūnijā parakstītā vienošanās paredz samazināt līguma summu līdz 765 330 eiro. Grozīts arī sākotnēji līgumā paredzētais darbu gala termiņš, nosakot to šī gada 19.jūnijā.

SIA "ACBR" reģistrēts 1991.gadā, patiesais labuma guvējs ir Valdis Lejnieks, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 49,18 miljoni eiro, bet zaudējumi - 0,86 miljoni eiro.

SIA "Rēzeknes slimnīca" pieder Rēzeknes pilsētas domei, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 23,22 miljoni eiro, peļņa 2,06 miljoni eiro.