Sadzīves tehnikas vairumtirgotāja "Proks" apgrozījums pērn sarucis par 9%

Rīga, 2.aug., LETA. Sadzīves tehnikas, elektropreču un datortehnoloģiju vairumtirdzniecības uzņēmums "Proks" pagājušajā gadā strādāja ar 174,379 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 66,8% un bija 1,192 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma samazinājums saistīts ar pieprasījuma samazinājumu pēc informācijas tehnoloģiju (IT) produktiem.

"Proks" pērn turpināja attīstīt starptautiskās tirdzniecības virzienu. Tika atrasti vairāki sadarbības partneri Eiropas Savienības un trešajās valstīs, kā arī sākts strādāt ar jaunām preču grupām.

Pēc uzņēmuma vadības teiktā, 2022.gadā, pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, pasliktinājusies ģeopolitiskā situācija un pieaugusi nenoteiktība, kas saistīta ar recesijas risku un augstu inflāciju Latvijā un pasaulē.

Kaut gan "Proks" nav nozīmīgu sadarbības partneru Krievijā un Baltkrievijā, pret kurām piemērotas starptautiskās sankcijas, tomēr sankciju ierobežojumi būtiski ietekmējuši uzņēmuma darbību 2022.gada beigās.

Pagājušā gada noslēgumā "Proks" pārskatījis savu risku politiku, ieviešot vēl stingrākas prasības darījumu partneriem ārvalstīs.

Savukārt šajā gadā saglabājas augsta inflācija un aug procentu likmes, teikts vadības ziņojumā. Turpinās nenoteiktība attiecībā uz ekonomiskās attīstības perspektīvām Eiropā un visā pasaulē.

Uzņēmums šajā gadā sagaida apgrozījuma samazināšanos saistībā ari pieprasījuma samazinājumu tirgū pēc IT produktiem. "Proks" mērķis ir gadu noslēgt ar peļņu.

"Proks" 2021.gadā strādāja ar 191,701 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 61,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi 2,2 reizes, sasniedzot 3,593 miljonus eiro.

Kompānija "Proks" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,815 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir SIA "Proks Holding", kura kapitālā lielākā daļa pastarpināti pieder Anatolijam Prohorovam un Andrejam Proohorovam.

Kompānijas pamatdarbības veidi ir sadzīves tehnikas un elektropreču vairumtirdzniecība, kā arī šo preču grupu un virtuves mēbeļu mazumtirdzniecība. "Proks" ir oficiālais pārstāvis tādiem zīmoliem kā, piemēram, "Bosch", "LG Electronics", "Samsung", "Electrolux", "Whirlpool", "Indesit" un citiem.