Rīga, 31.jūl., LETA. Zivju pārstrādes uzņēmums AS "Brīvais vilnis" pagājušajā gadā strādāja ar 14,327 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 28,7% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī uzņēmums guva peļņu 818 703 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".
Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka "Brīvais vilnis" 2022.gadā saražoja 20,15 miljonus kārbu dažādu zivju konservu, tostarp 6,9 miljonus kārbu šprotu. No kopumā saražotā pērn pārdoti 20,4 miljoni kārbu par 14,3 miljoniem eiro. Pērn pārdoto kārbu daudzums, salīdzinot ar 2021.gadu, palielinājies par 11,5%.
"Brīvā viļņa" apgrozījuma pieaugumu sekmēja ne tikai pārdošanas apmēru kāpums, bet arī inflācijas radītais cenu pieaugums, teikts vadības ziņojumā.
Vienlaikus uzņēmuma vadība atzīmē, ka pērn "Brīvais vilnis" nostabilizēja darbību Latvijas tirgū, kā arī palielināja pārdošanas apmērus Uzbekistānā un Spānijā. Tāpat, pēc vadības ziņojumā minētā, palielinājusies uzņēmuma preču zīmes atpazīstamība.
Gada pārskatā arī teikts, ka "Brīvajam vilnim", atšķirībā no citiem nozares uzņēmumiem, nav darba spēka trūkuma, kā arī uzņēmums nenodarbina viesstrādniekus.
Uzņēmumā uzsver, ka šogad plānots palielināt apgrozījumu par 10%, kā arī turpināt darbu pie jaunu produktu izstrādes.
Jau ziņots, ka 2021.gadā "Brīvais vilnis" strādāja ar 11,13 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,6% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmums cieta zaudējumus 248 195 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.
Kompānija "Brīvais vilnis" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 4,339 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir SIA "Mūsu investīciju fonds", kura dalībnieki ir Arnolds Babris (49,79%) un kompānijas izpilddirektors Māris Trankalis (50,21%).
Zivju pārstrādes uzņēmuma "Brīvais vilnis" apgrozījums pērn palielinājies par 28,7%
LETA 31.07.2023
Piena pārstrādes uzņēmuma "Baltic Dairy Board" apgrozījums pērn pieaudzis par 85,7%
LETA 07.08.2026
Rīga, 7. aug., LETA. Piena pārstrādes uzņēmums SIA "Baltic Dairy Board" pagājušajā gadā strādāja ar 22,475 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 85,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās 2,2 reizes un bija 904 477 eiro, liecin
...
"Enefit": Elektroenerģijas vidējā cena augustā Latvijā varētu mēreni pieaugt
LETA 07.08.2026
Rīga, 7. aug., LETA. Augustā, dienām kļūstot īsākām, pakāpeniski mazināsies saules enerģijas ietekme, un elektroenerģijas vidējā cena Latvijā varētu mēreni pieaugt, aģentūrai LETA prognozēja energokompānijas SIA "Enefit" pārstāvji.
Jūlijā elektroene
...
Kokapstrādes uzņēmuma "Pata Saldus" apgrozījums pērn palielinājies par 10,4%
LETA 07.08.2026
Rīga, 7. aug., LETA. Kokapstrādes uzņēmums AS "Pata Saldus" pagājušajā gadā strādāja ar 67,802 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 35,1% un bija 2,8 miljoni eiro, liecina informācij
...