Rīga, 27.jūl., LETA. Piena pārstrādes uzņēmums AS "Cesvaines piens" pagājušajā gadā strādāja ar 24,119 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka 2,2 reizes un bija 209 469 eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā pasliktinājās ģeopolitiskā situācija, un šie notikumi būtiski palielināja enerģijas cenas, kā arī palielinājās inflācija. Straujais izmaksu pieaugums vēl joprojām turpina negatīvi ietekmēt izejvielu pieejamību un cenas, kā arī pirktspēju.
Vadības ziņojumā arī minēts, ka pērn Latvijā saražotā svaigpiena cena pirmo reizi vēsturē pārsniedza Eiropas Savienības (ES) vidējo cenu, kas vēl sadārdzināja ražoto produkciju.
"Cesvaines pienam" bija svarīgi atrast līdzsvaru starp pieaugošajām izmaksām un produktu pārdošanas cenām, teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka uzņēmumam bija jāizvērtē iespēja atļauties samazināt peļņu, lai saglabātu saražotās produkcijas realizācijas apmērus un produktu pieejamību patērētājam.
Uzņēmums šogad plāno sekot tirgus situācijai un operatīvi pieņemt nepieciešamos lēmumus, lai nodrošinātu darbību šajos nepastāvīgajos apstākļos.
2021.gadā "Cesvaines piens" strādāja ar 23,439 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 41,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka 3,3 reizes un bija 455 787 eiro.
Kompānija "Cesvaines piens" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,29 miljoni eiro. Uzņēmuma īpašnieks jeb patiesais labuma guvējs ar SIA "Baltic Cheese Partners" starpniecību ir Kristaps Zālītis.
"Cesvaines piena" apgrozījums pērn pieaudzis par 2,9%
LETA 27.07.2023
"OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu loģistikas terminālim "REX Terminal"
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. "OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu SIA "REX Terminal", kas pārvalda loģistikas termināli Rīgas lidostas teritorijā, ģentūrai LETA pavēstīja bankā.
Bankā min, ka 2021. gadā uzbūvētais terminālis, kura pla
...
Džina ražotājs "BBG Spirits" investējis vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Džina ražotājs SIA "BBG Spirits", kas strādā ar zīmolu "Hedonya", investējusi vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē un zīmola attīstībā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"BBG Spirits" skaidro, ka līdz vasarai plāno
...
Optiskās šķiedras ražotāja "Lightguide" apgrozījums pērn pieaudzis par 10,4%
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Optiskās šķiedras ražotājs SIA "Light Guide Optics International" ("Lightguide") pagājušajā gadā strādāja ar 62,923 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% vairāk nekā 2024. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 8,7%
...