"SEB banka" piešķīrusi 6,1 miljona eiro aizdevumu "Firma Madara 89 īpašumi" veikalu "Top!" būvniecībai un renovācijai

Rīga, 17.jūl., LETA. "SEB banka" piešķīrusi 6,1 miljona eiro aizdevumu SIA "Firma Madara 89 īpašumi" veikalu "Top!" būvniecībai un renovācijai, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Aizdevums kompānijai piešķirts veikalu "Top!" būvniecībai un renovācijai Cēsīs, Jaunpiebalgā, Grundzālē, Aknīstē, Zvejniekciemā un Ādažos.

Bankā norāda, ka 2023.gada nogalē un 2024.gada sākumā pircējiem būs pieejami trīs jaunuzcelti veikali - Jaunpiebalgā, Grundzālē un Aknīstē. Atverot jaunos veikalus, šajās pilsētās tiks slēgti šobrīd jau esošie "Mini top!" veikali. Savukārt Zvejniekciemā un Ādažos jaunus veikalus plānots atvērt 2024.gada nogalē un 2025.gada sākumā.

Veikalu tīkla "Top!" valdes locekle Ilze Priedīte norāda, ka jauno veikalu platība būs 550 kvadrātmetru, tirdzniecības zālei veidojot lielāko daļu jeb 335 kvadrātmetrus.

"Projekta ietvaros tiks labiekārtota arī veikala apkārtne - iestādīti jauni augi, izveidotas autostāvvietas, pie daļas veikalu ieplānotas arī elektroauto uzlādes stacijas, tiks uzstādītas pašapkalpošanās kases, lielāka tilpuma taromāti, tekstila šķirošanas konteineri, pakomāti, ceptuves un cita veida pakalpojumi," min Priedīte.

Kompānijas "Firma Madara 89 īpašumi" vienīgā īpašniece ir SIA "Madara 89 grupa", kuras vienīgais dalībnieks ir Egils Butka. Kompānija reģistrēta 2016.gadā, un tās pamatkapitāls ir 602 800 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Madara 89 grupas" sastāvā ietilpstošā mazumtirgotāja SIA "Firma Madara 89" apgrozījums 2021.gadā bija 171,916 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 15,275 miljoni eiro. Kompānijas 2022.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Latvijā šobrīd kompānijai ir 104 veikali "Top!" un "Mini Top!", kā arī 11 veikali "Labais", seši veikali "Skapis" un četras kafejnīcas "Pasēdnīca". Kompānija izveidojusi kulinārijas ražotni, maiznīcas, boulingu, divus tirdzniecības centrus - "IGA Centrs" Aizkrauklē un "Centrs" Smiltenē -, vairumtirdzniecības noliktavu Gulbenē, kā arī nodrošina preču piegādi no diviem loģistikas centriem Rīgā un Smiltenē.