"SEB līzings" piešķīris vairāk nekā 940 000 eiro aizdevumu kompānijai "Viduslatvijas mežsaimnieks"

Rīga, 9.jūn., LETA. SEB grupas līzinga kompānija "SEB līzings" piešķīrusi vairāk nekā 940 000 eiro aizdevumu divu jaunu meža tehnikas vienību iegādei SIA "Viduslatvijas mežsaimnieks", aģentūru LETA informēja "SEB līzinga" pārstāvji.

Kompānija iegādāsies forvarderu "Ponsse Buffalo 8W" un harvesteru "Ponsse Ergo 8W". Pirkuma kopējā summa ir 1 107 150 eiro. 

Pēc kompānijā minētā, jaunās tehnikas vienības ļaus samazināt mežu izstrādes izmaksas un uzlabot darba efektivitāti.

"Viduslatvijas mežsaimnieka" rīkotājdirektors Raitis Mjaņa skaidro, ka šobrīd meža cirsmu izstrāde tiek veikta, piesaistot ārpakalpojuma uzņēmumus, kas ir nerentabli. Ar "SEB līzinga" aizdevumu uzņēmums varēs iegādāties paši savas tehnikas vienības, kas samazinās cirsmu izstrādes izmaksas par apmēram 50%.

Vienlaikus līzinga kompānijā norāda, ka kopumā "SEB līzinga" aizdevumu apmērs šogad pirmajos piecos mēnešos  salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu uzņēmumu segmentā ir pieaudzis par 70%, īpaši liela aktivitāte vērojama mežistrādes tehnikas segmentā, kur pieaugums ir vairāk nekā trīs reizes. Liela aktivitāte vērojama arī lauksaimniecības tehnikas segmentā, kā arī uzņēmumu autoparku atjaunošanā un iekārtu nomaiņā.

"Viduslatvijas mežsaimnieks" 2022.gadā strādāja ar 8,58 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,197 miljonu eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānija "Viduslatvijas mežsaimnieks" reģistrēta 2016.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Matīss Rozītis. Uzņēmuma pamatdarbība ir cirsmu izstrāde, mežu apsaimniekošana un meža īpašumu iegāde Latvijas teritorijā.

Savukārt "SEB līzings" 2022.gadā strādāja ar peļņu 3,281 miljona eiro apmērā, kamēr kompānijas ieņēmumi bija 9,96 miljoni eiro. "SEB līzinga" vienīgā īpašniece ir "SEB banka", kas pēc aktīvu apmēra 2022.gada beigās bija otra lielākā banka Latvijā.