Atjaunots gājēju un velosipēdu ceļš no Jaunķemeriem līdz Ķemeriem

Rīga, 9.jūn., LETA. Maija nogalē ir pabeigti pērnā gada vasarā sāktie būvdarbi gājēju un velosipēdu ceļa atjaunošanai un pārbūvei 4,6 kilometru garā posmā no Jaunķemeru pludmales līdz Ķemeru kultūrvēsturiskajam parkam - Gleznotāja Miervalža Ķemera gatvei Ķemeros, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pašvaldības pārstāve Zane Leite.

Posmā no Jaunķemeru rotācijas apļa līdz tiltam pār Vecsloceni ir izbūvēts nodalīts gājēju un velosipēdu ceļš 3,2 metru platumā, kā arī izbūvēti seši jauni apgaismojuma balsti. Savukārt posmā no tilta pār Vecsloceni līdz Gleznotāja Miervalža Ķemera gatvei izbūvēts kopīgs gājēju un velosipēdu ceļš 2,5 metru platumā.

Gājēju un velosipēdu ceļu posmā ir pārbūvētas četras sabiedriskā transporta pieturvietas, nodrošinot vides piekļūstamības prasību izpildi, uzstādītas barjeras gājēju drošībai un jaunas ceļa zīmes satiksmes drošības uzlabošanai.

Papildus gājēju un velo ceļa izbūvei Jaunķemeru ceļa galā pirms izejas uz pludmali ir ierīkots laukums ar asfaltbetona segumu, nodrošinot iespēju gājējiem un velosipēdistiem ērtāk nokļūt līdz pludmalei.

Būvdarbus veica personu apvienība "Igate - Liktenis", realizējot SIA "Global Project" 2021.gadā izstrādāto būvprojektu "Gājēju un velosipēdu ceļa atjaunošana un pārbūve posmā no Jaunķemeru pludmales līdz Gleznotāja Miervalža Ķemera gatvei Ķemeros, Jūrmalā". Būvuzraudzību nodrošināja SIA "Somniar".

Būvdarbi tika veikti Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzfinansētā projektā "Gājēju un velosipēdu ceļu infrastruktūras atjaunošana posmā no Jaunķemeriem līdz Ķemeriem". Projekta kopējās izmaksas ir 1,3 miljoni eiro, tajā skaitā Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzfinansējums - 0,6 miljoni eiro.

Personu apvienība "Igate - Liktenis" apvieno SIA "Ceļu būvniecības sabiedrību "Igate"" un SIA "Liktenis", liecina publiski pieejamā informācija.

SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" apgrozījums 2021.gadā bija 25,81 miljons eiro, zaudējumi 1,73 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Savukārt SIA "Liktenis" apgrozījums 2022.gadā bija 7,2 miljoni eiro, bet peļņa 0,34 miljoni eiro.