Mēbeļu ražotāja "SC koks" apgrozījums pērn palielinājies par 7,3%

Rīga, 2.jūn., LETA. Mēbeļu ražotājs SIA "SC koks" pagājušajā gadā strādāja ar 6,773 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,3% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa samazinājās par 32,5% un bija 731 131 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka "SC koks" apgrozījumā eksports pērn veidoja 83%. Vienlaikus par 50% palielinājās produkcijas realizācija vietējā tirgū, bet realizācija eksportā saglabājās iepriekšējā gada līmenī.

Vienlaikus kompānijā peļņas kritums skaidrots ar izmaksu pieaugumu, ko ietekmēja gan karš Ukrainā, gan Covid-19 pandēmija.

Pērn tika pabeigta vēl viena žāvēšanas iekārta, tādējādi uzlabojot kokmateriālu pieejamību ražošanas vajadzībām, kā arī tika iegādātas jaunas iekārtas, kas uzlabo produkcijas sagatavošanas ātrumus - CNC darba galds, slīpēšanas mašīna un lentzāģis, teikts vadības ziņojumā.

Tāpat 2022.gadā tika pabeigta papildu zāģētavas celtniecība, tādējādi samazinot atkarību no citiem kokmateriālu piegādātājiem.

"SC koka" vadība norāda, ka 2023.gadā kompānijā plāno pieņemt ekspluatācijā jaunās iekārtas, tostarp formātzāģi un papildu recirkulācijas sistēmu esošajiem un jaunajiem darbagaldiem un iekārtām.

Pēc vadības ziņojumā teiktā, karadarbība Ukrainā un saistībā ar to ieviestās sankcijas būtiski neietekmē uzņēmuma spēju turpināt darbību. Vienlaikus "SC koks" vadība norāda, ka uzņēmuma darbību varētu ietekmēt cenu pieaugums.

2021.gadā "SC koks" strādāja ar 6,315 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21,9% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa samazinājās par 3,5% un bija 1,084 miljoni eiro.

Kompānija "SC koks" reģistrēta 1998.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. "SC koks" kapitālā 50% pieder Ģirtam Jankovskim, 40% - Oļegam Suvorovam, bet 10% - Tatjanai Jākobsonei-Andersonei.