"Storent Holdings" sāks obligāciju publisko piedāvājumu 15 miljonu eiro apmērā

Rīga, 2.jūn., LETA. Būvniecības tehnikas nomas uzņēmums SIA "Storent Holdings" šodien sāks obligāciju publisko piedāvājumu 15 miljonu eiro apmērā, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

"Storent Holdings" piedāvā 150 000 parādzīmju, kuru nominālvērtība ir 100 eiro. Obligāciju dzēšanas termiņš ir 2025.gada 21.decembris.

Procentu likme tiks noteikta izsolē, kurā investoriem būs trīs izvēles varianti - 9%, 10% vai 11%. Izsolē var piedalīties gan institucionālie, gan privātie investori.

Parakstīšanās periods sāksies 2.jūnijā un ilgs līdz 16.jūnija plkst.15.30. Savukārt rezultāti tiks paziņoti 19.jūnijā.

"Storent Investments" parādzīmju ar dzēšanas termiņu 2023.gada 19.oktobrī īpašnieki var apmainīt katru parādzīmi pret "Storent Holdings" parādzīmi. Apmaiņas attiecība būs viens pret viens, un apmaiņai varēs izmantot jebkādu esošo parādzīmju skaitu. Katram ieguldītājam, kurš piedalīsies apmaiņā, būs tiesības saņemt komisijas maksu 0,5% apmērā no esošo parādzīmju nominālvērtības, ko ieguldītājs apmainījis pret parādzīmēm.

Plānots, ka obligācijas tiks kotētas "Nasdaq Riga" obligāciju sarakstā drīz pēc emisijas izdošanas datuma.

Pēc kompānijas pārstāvju minētā, Latvijas Banka trešdien ir reģistrējusi "Storent Holdings" parādzīmju emisijas pamatprospektu un devusi atļauju "Storent Holdings" veikt parādzīmju publisko piedāvājumu.

Potenciālie investori tiek aicināti piedalīties investīciju vebinārā 6.jūnijā plkst.14, kura laikā "Storent Holdings" vadība iepazīstinās ar obligāciju piedāvājumu un atbildēs uz interesējošiem jautājumiem.

Jau ziņots, ka pēc AS "Storent Investments" un SIA "SEL Investments" apvienošanas jaunizveidotajā SIA "Storent Holdings", uzņēmums plāno jaunu obligāciju emisiju līdz 15 miljoniem eiro, kas būs pieejama gan privātajiem, gan institucionālajiem investoriem.

Emisijā iegūtos līdzekļus uzņēmums izmantos jauniem ieguldījumiem, turpmākai uzņēmumu apvienošanai un iegādei, kā arī saistību refinansēšanai.

Patlaban biržas parāda vērtspapīru sarakstā ir iekļautas 48 705 "Storent Investments" emitētās obligācijas, kuru dzēšanas termiņš ir 2023.gada 19.oktobris. Obligāciju nominālvērtība ir 100 eiro.

"Storent Holdings" koncerna auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 43,578 miljoni eiro, kas ir par 3,1% vairāk nekā 2021.gadā, kā arī koncerns guva 4,774 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

"Storent Holdings" īpašnieki, pēc "Firmas.lv" datiem ir SIA "Supremo" (50%) un SIA "EEKI" (50%). Vienlaikus "Supremo" vienīgais īpašnieks ir Andris Pavlovs, bet "EEKI" vienīgais īpašnieks ir Erī Esta.