Kuldīgas slimnīcas vadītāja amatā stājas Aniņš

Rīga, 1.jūn., LETA. SIA "Kuldīgas slimnīca" valdes priekšsēdētāja amata pienākumus šodien sāks pildīt Andris Aniņš, kurš kopš 2020.gada vadīja SIA "Kuldīgas siltumtīkli", aģentūru LETA informēja pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meirupska-Eglīte.

No septiņiem amata pretendentiem Aniņu atklātā konkursā kā piemērotāko izvēlējās konkursa komisija.

Līdzšinējā Aniņa pieredze saistīta ar finansēm un vadību - vairākus gadus bijis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis, darbojies finanšu direktora un valdes priekšsēdētāja amatā dažādās kapitālsabiedrībās.

Trešdien Aniņš tikās ar Kuldīgas slimnīcas kolektīvu, lai iepazītos ar kolēģiem un iezīmētu turpmākos mērķus. Aniņš sola turpināt stiprināt slimnīcas komandu un sadarbību ar partneriem tā, lai Kuldīgas un arī kaimiņu novadu iedzīvotājiem būtu iespēja saņemt iespējami augstas kvalitātes medicīniskos pakalpojumus.

Meirupska-Eglīte informē, ka, izveidojot konkursa nominācijas komisiju un kandidātu vadības kompetenču vērtēšanā piesaistot personāla atlases konsultantu "Eiro personāls," atklāts konkurss uz SIA "Kuldīgas slimnīca" valdes priekšsēdētāja amatu tika izsludināts šā gada 13.februārī ar pieteikšanās termiņu līdz 6.martam.

Kandidātus uz vakanto valdes priekšsēdētāja amatu nominācijas komisija vērtēja trīs kārtās, ņemot vērā profesionalitāti, zināšanas, atbilstību amatam izvirzītajiem kritērijiem, pieredzi, kā arī stratēģisko redzējumu par "Kuldīgas slimnīcas" galvenajiem nākotnes izaicinājumiem un priekšlikumiem kapitālsabiedrības darbībai ierobežotu resursu apstākļos. Apkopojot kandidātu vērtēšanas rezultātus, nominācijas komisija pieņēma lēmumu valdes priekšsēdētāja amatam virzīt Aniņu, kura kandidatūru apstiprināja slimnīcas kapitāla daļu turētāji.

Kuldīgas novada pašvaldības nominācijas komisijā, kas nodrošināja "Kuldīgas slimnīcas" valdes priekšsēdētāja amata kandidātu atlasi, darbojās Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga, Dienvidkurzemes novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Vārna, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska ("Kuldīgas novadam"), Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts ("Kuldīgas novadam"), SIA "Kuldīgas slimnīca" valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga ("Kuldīgas novadam").

Pieaicināti tika arī neatkarīgie eksperti - Kuldīgas slimnīcas galvenais ārsts Edgars Siliņš un SIA "Amazone" valdes locekle Baiba Mikāla.

Kā liecina ""Firmas.lv" informācija, SIA "Kuldīgas slimnīca" apgrozījums 2022.gadā bija 9,35 miljoni eiro, peļņa - 22 475 eiro.

Kuldīgas novada pašvaldībai pieder 91,58% Kuldīgas slimnīcas kapitāldaļu, savukārt 8,42% kapitāldaļu īpašniece ir Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Kā vēstīts, pagājušā gada 18.augustā SIA "Kuldīgas slimnīca" dalībnieku sapulcē tika pieņemts lēmums par SIA "Kuldīgas slimnīca" valdes priekšsēdētāja Agra Rozenfelda atsaukšanu no valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildes.

Šāds lēmums dalībnieku sapulcē pieņemts, jo Rozenfelds kā valdes priekšsēdētājs zaudējis kapitālsbiedrības dalībnieku uzticību, jo bija izveidojusies konflikta situācija starp slimnīcas ārstniecības personālu un vadību, kā rezultātā iespējami var tikt apdraudēta slimnīcas spēja nodrošināt nepārtrauktu veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanu.

Vienlaikus SIA "Kuldīgas slimnīca" dalībnieku sapulcē pieņēma lēmumu par SIA "Kuldīgas slimnīca" pagaidu valdes locekli iecelt Kleinbergu.