Turpinās iztiesāt uzņēmēja krimināllietu par cilvēka gūtiem nāvējošiem apdegumiem alus vārīšanas laikā

Rīga, 26.maijs, LETA. Zemgales rajona tiesa šodien plkst.10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā apsūdzēts alusdarītavas "Fermentum" vadītājs Kristaps Stankus par darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpšanu, kas izraisīja cilvēka nāvi, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Saskaņā ar apsūdzību 2021.gada 18.jūnijā Stankus, būdams uzņēmuma valdes loceklis un vadītājs, kas atbildīgs par darba aizsardzības noteikumu ievērošanu, neskatoties uz to, ka viņam nebija attiecīgās izglītības darba aizsardzībā un pilnvaru, instruēja uzņēmumā ieradušos personu darba aizsardzībā, iepazīstināja viņu ar darba vidi un tajā esošajiem riska faktoriem, aģentūru LETA informēja prokuratūrā, neminot apsūdzētā vārdu.

Pēc dažām dienām - 21.jūnija rītā - instruētais vīrietis ieradies uzņēmuma ražotnē, kur bez darba līguma sācis darbu pie alus vārīšanas.

Prokuratūra uzskata, ka vīrietis nebija pietiekami instruēts darba aizsardzības prasību ievērošanā un apsūdzētais viņu nebija nodrošinājis ar individuālajiem darba aizsardzības līdzekļiem - karstumizturīgu garu priekšautu, sejas aizsargmasku un gumijas zābakiem, kā rezultātā alus vārīšanas procesa laikā viņš guva termiskus kakla, ķermeņa un ekstremitāšu apdegumus.

No gūtajiem apdegumiem cietušajam radās komplikācijas, kas pēc sava rakstura kopumā pieskaitāmas smagiem miesas bojājumiem. Jau 5.jūlijā stacionārā iestājās vīrieša nāve, informēja prokuratūrā.

Īstenojot savas tiesības, apsūdzētais liecības nesniedza, attieksmi pret notikušo nepauda un norādīja, ka nepiekrīt pierādījumu pārbaudes neizdarīšanai tiesā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Jelgavas novada Valgundes pagastā reģistrētā SIA "Fermentum" īpašnieki ir Stankus un Ainars Rumjancevs. Abi ir arī uzņēmuma valdes locekļi. Pērn uzņēmums apgrozīja 309 420 eiro un strādāja ar 79 168 eiro peļņu. Uzņēmums strādā ar zīmolu "Hopalaa".