Valmieras Drāmas teātrim svinēs spāru svētkus

Rīga, 26.maijs, LETA. VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) un Kultūras ministrija (KM) šodien plkst.11 rīkos Valmieras Drāmas teātra ēkas spāru svētkus, aģentūru LETA informēja VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Spāru svētkos piedalīsies kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), Gavrilova, Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Ašeradena, Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Olmanis ("Valmierai un Vidzemei") un būvuzņēmuma "Aimasa" tehniskā direktore Iveta Vucena.

Pasākums notiks Valmieras Drāmas teātrī, Lāčplēša ielā 4, Valmierā.

Jau ziņots, ka VNĪ atklātajā konkursā atlikušo būvdarbu veikšanai Valmieras Drāmas teātra būvprojekta īstenošanai līdz objekta nodošanai ekspluatācijā par saimnieciski izdevīgāko atzīts SIA "Aimasa" piedāvājums ar piedāvāto līgumcenu 8 162 914 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Atklātajā konkursā atlikušo būvdarbu veikšanai piedāvājumus bija iesnieguši četri būvniecības uzņēmumi - "Aimasa", pilnsabiedrība "P un S būvniecība", SIA "Velve" un SIA "Pillar Contractor". Piedāvātās līgumcenas bija no 8,2 miljoniem eiro līdz 10,3 miljoniem eiro bez PVN.

Atbilstoši 2023.gada aprīļa izskaņā vēstītajam atlikušie būvdarbi līdz objekta nodošanai ekspluatācijā "Aimasa" būs jāpabeidz 14 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas dienas.

VNĪ pērn izbeidza līgumu ar iepriekšējo Valmieras Drāmas teātra ēkas būvdarbu veicēju - pilnsabiedrību "SBSC", jo tā pēc vairākkārtējiem pieprasījumiem nespēja atbilstoši normatīviem, tostarp Ekonomikas ministrijas izstrādātajām vadlīnijām par būvniecības izmaksu sadārdzinājuma novērtēšanu un kompensēšanu pamatot būvniecības izmaksu sadārdzinājuma 50% apmērā no būvdarbu līguma summas jeb 3,8 miljonu eiro ar PVN cēloņsakarību ar sākto karadarbību Ukrainā, kā arī nespēja iesniegt dokumentus, kas apliecinātu pieprasītā sadārdzinājuma pamatotību vairākās tāmes pozīcijās.

Tāpat faktiskā darbu izpilde būtiski atpalika no līgumā paredzētās - 2022.gada 30.septembrī faktiskā darbu izpilde bija 21%, lai gan atbilstoši līguma būvdarbu grafikam tai būtu jābūt 50% no kopējā būvdarbu apmēra.

Pēc rekonstrukcijas pabeigšanas 2024.gada pirmajā pusē Valmieras Drāmas teātra ēkai būs paaugstināta energoefektivitāte un uzlabota energovadība, teātra darbiniekiem nodrošināta komfortablāka darba vide, izbūvēta jauna "black box" zāle, kā arī uzlabota vides pieejamība. Plānotās Valmieras Drāmas teātra projekta kopējās izmaksas ir 10,41 miljons eiro, kas ietver būvniecības, projektēšanas, autoruzraudzības, aprīkojuma iegādes un citas izmaksas.

VNĪ izveidota 1996.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija.

Būvfirma "Aimasa" 2021.gadā strādāja ar 32,062 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,596 miljonu eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Finanšu dati par 2022.gadu vēl nav publicēti. Uzņēmuma īpašnieki ir Sandris Apsīts (50%), Ainārs Cakars (40%) un Jānis Dreimanis (10%).