"BaltCap" meitasuzņēmums iegādāsies senioru rezidenci "Dzintaru melodija"

Rīga, 26.maijs, LETA. Privātā kapitāla fondu pārvaldnieka Baltijā "BaltCap" meitasuzņēmums SIA "Adoro" iegādāsies senioru rezidenci "Dzintaru melodija" pārvaldošo uzņēmumu SIA "Senior Baltic", aģentūrai LETA pavēstīja "BaltCap" pārstāvji.

Darījums tiks pabeigts tiklīdz tiks saņemts Konkurences padomes apstiprinājums.

Kompānijas pārstāvji informē, ka šobrīd ir parakstīts līgums par uzņēmuma "Senior Baltic" iegādi.

Vienlaikus "BaltCap" pārstāvji norāda, ka "Adoro" nākamo piecu gadu laikā plāno izveidot vairākas jaunas sociālās aprūpes iestādes ar kopumā vairāk nekā 500 gultasvietām.

""BaltCap" kā investors šajā jomā saredz potenciālu, ņemot vērā ievērojamu augstas kvalitātes pakalpojumu trūkumu senioru aprūpē Latvijā, kopējo sabiedrības novecošanās tendenci, kā arī esošo situāciju ar valsts un pašvaldību aprūpes iestāžu lielo noslogojumu," skaidro "BaltCap" pārstāvji.

"BaltCap" investīciju direktors Juris Pārups atzīmē, ka "BaltCap" mērķis ir izveidot "Adoro" par senioru sociālās aprūpes vadošo tīklu Latvijā un ieviest jaunus, augstas kvalitātes pakalpojumus.

Savukārt "Adoro" izpilddirektors Uldis Priedītis norāda, ka līdz ar senioru rezidences "Dzintara melodija" iegādi "Adoro" tīklā būs iespēja nodrošināt aprūpi līdz 300 cilvēkiem. "Plānojam piedāvāt ne tikai senioru aprūpi rezidencēs un mājās, bet arī rehabilitācijas, fizioterapijas un citus īstermiņa veselības aprūpes pakalpojumus," viņš piebilst.

Senioru rezidence "Dzintaru melodija" atrodas Rīgā, Jaunpils ielā, un tajā var dzīvot kopumā 202 cilvēki. Četrstāvu māja ar kopējo platību 5830 kvadrātmetru ir būvēta kā senioru rezidence, līdz ar to tajā ir īpaši pielāgotas un labiekārtotas telpas aprūpei un atpūtai - plati gaiteņi, lifti, vienvietīgi un divvietīgi numuri, ergonomiskas vannas istabas, dārzs.

"BaltCap" pārstāvji min, ka Latvijas sociālās un veselības aprūpes nozarē kompānija ienāca 2022.gada novembrī, iegādājoties sociālas aprūpes centru "Dzīves ābece" Šampētera apkaimē, Rīgā.

"BaltCap" Izaugsmes fonds ir investējis arī Igaunijas senioru aprūpes ķēdē "Pihlakodu" un Lietuvas privātajā aprūpes un rehabilitācijas centrā "Gemma". 

Kompānija "Senior Baltic" reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3 713 829 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Luksemburgas "Central & Eastern Europe Care Services Holding". 2021.gadā "Senior Baltic" apgrozījums bija 1,959 miljoni eiro un kompānija cieta zaudējumus 223 138 eiro apmērā. Finanšu informācija par 2022.gadu pagaidām nav publiskota.

Savukārt "Adoro" reģistrēta 2022.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 2 462 800 eiro. Kompānijas kapitālā 92% pieder  Igaunijas "BaltCap Private Equity Fund III", bet 8% pieder SIA "Dito". "Adoro" pieder arī 100% kapitāldaļu kompānijā "Senior ABC" un 100% kapitāldaļu kompānijā "Adoro Properties".

Baltijas valstu privātā kapitāla ieguldījumu fonds "BaltCap" kopš 1995.gada investējis vairāk nekā 100 dažādu nozaru uzņēmumos un piesaistījis kopējo kapitālu vairāk nekā 700 miljonu eiro apmērā. "BaltCap" ir pārstāvēts visās trijās Baltijas valstīs ar vietējiem birojiem un investīciju komandām Rīgā, Tallinā, Viļņā, kā arī Varšavā, Helsinkos un Stokholmā.