"Latvia MGI Tech" sākusi gēnu sekvencēšanas iekārtu un reaģentu ražošanu eksportam

Rīga, 26.maijs, LETA. Biotehnoloģiju uzņēmums SIA "Latvia MGI Tech" sākusi gēnu sekvencēšanas iekārtu un reaģentu ražošanu eksportam uz ASV un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Kompānijā norāda, ka ražošanas un eksporta plāni īstenoti pateicoties ilgtermiņa investīcijām 20 miljonu eiro apmērā.

Latvijā uzņēmums turpmāk ražos genomu sekvencēšanas iekārtas "DNBSEQ-G400" un pavadošos reaģentus "HotMPS", lai audzētu eksportspēju mērķa tirgos. "DNBSEQ-G400" sekvencēšanas iekārta šobrīd ir visvairāk pieprasītā biotehnoloģija uzņēmuma produktu portfelī un tiek izmantota gan zinātniskos institūtos, gan medicīnas diagnostikas centros visā pasaulē.

Uzņēmumā norāda, ka "Latvia MGI Tech" ir "MGI" ražošanas centrs Eiropā, kas paredzēts starptautiskai biznesa attīstībai ES un ASV. Uzņēmuma ražošanas centrs 7000 kvadrātmetru platībā atrodas "Lidostas parka" teritorijā.

2021.gadā "Latvia MGI Tech" strādāja ar 64,484 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir vairākkārtējs pieaugums salīdzinājumā ar 2020.gadu, kā arī uzņēmums guva peļņu 2,335 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānija "Latvia MGI Tech" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 100 000 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Honkongā reģistrētais "MGI Tech Hong Kong Co".