"Mārtiņa beķerejas" īpašnieka apgrozījums pērn pieaudzis par 48,9%

Rīga, 26.maijs, LETA. Konditorejas izstrādājumu zīmola "Mārtiņa beķereja" īpašnieks SIA "Pērse L.L.K." pagājušajā gadā strādāja ar 3,278 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 48,9% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmums cieta zaudējumus 260 749 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu pirms tam, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn Covid-19 ietekmes, pircēju paradumu maiņas un inflācijas dēļ "Pērse L.L.K." bija spiests paaugstināt savu gala produktu cenas. Savukārt zaudējumu apmēru būtiski ietekmēja gāzes, ūdens un elektrības cenu pieaugums.

Vadība norāda, ka uzņēmums arvien strādā ar dabīgām izejvielām, tāpēc labas kvalitātes un veiksmīgu mārketinga aktivitāšu rezultātā ir saglabājusies klientu uzticība.

Kompānijas vadība turpmāk plāno ražošanā un klientu apkalpošanā nodrošināt augstus kvalitātes standartus, pastiprinot iekšējo kontroli un pilnveidojot ražošanas procesus.

Šogad "Pērse L.L.K." vadība plāno Rīgā atvērt vēl vienu konditoreju. Tāpat 2023.gadā plānotas papildu izmaksas ieguldījumiem tehnoloģiju modernizēšanā un digitalizācijā.

Uzņēmumā paredz, ka saistībā ar izejvielu un ražošanas izmaksu paaugstināšanos, varētu būt nepieciešams paaugstināt gala produktu cenas.

Jau ziņots, ka "Pērse L.L.K." 2021.gadā strādāja ar 2,202 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 17,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga gandrīz divas reizes un bija 402 215 eiro.

"Pērse L.L.K." reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2880 eiro. Kompānija 49,17% apmērā pieder gan Dinam Kalniņam, gan Mārtiņam Kalniņam, savukārt 1,67% no "Pērse L.L.K." kapitāldaļām pieder Vijai Kalniņai.

Kompānija nodarbojas ar maizes, svaigi ceptu mīklas izstrādājumu un kūku ražošanu.