Daugavpilī tramvaju līnijas posma pārbūvi par 11,8 miljoniem eiro veiks SIA "Tilts"

Rīga, 26.maijs, LETA. AS "Daugavpils satiksme" 18.maijā atklāta konkursa par 2.maršruta tramvaju līnijas posma pārbūvi rezultātā parakstīja līgumu ar SIA "Tilts", aģentūra LETA uzzināja Daugavpils pilsētas pašvaldībā.

Paredzēts, ka no 18.novembra un Ventspils ielu krustojuma līdz Jāņa ielai tiks pilnībā pārbūvēta tramvaju līnija un piegulošā ceļa infrastruktūra, kā arī nomainīti inženiertīkli.

Būvdarbu līguma kopējā summa ir 11,8 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Būvuzraudzību nodrošinās SIA "Isliena V", bet autoruzraudzību - SIA "Rem Pro".

Būvdarbu izpildes termiņš ir līdz šī gada 14.decembrim.

Pašlaik tiek gatavota dokumentācija iesniegšanai Būvvaldē, lai saņemtu atzinumu par būvdarbu izpildes nosacījumu izpildi.

Būvdarbi tiks veikti Kohēzijas fonda projektā "Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā", kuru plānots pabeigt līdz 2023.gada 31.decembrim.

Kā liecina elektroniskajā iepirkumu sistēmā publiskotā informācija, iepirkumā bez uzvarētāja SIA "Tilts" pieteikušies vēl trīs pretendenti - personu apvienības "Lagron-Riko" un "ACBR un Asphamit - 2", kā arī piegādātāju apvienība "LCRT", kurā apvienojušies SIA "Limbažu ceļi" un SIA "Rīgas tilti". Šo pretendentu piedāvājumi bijuši par vienu līdz pieciem miljoniem eiro dārgāki, un Iepirkuma komisija nolēma piešķirt tiesības slēgt līgumu SIA "Tilts" kā saimnieciski visizdevīgākā piedāvājuma iesniedzējam.

Kopējās projekta izmaksas ir 29,6 miljoni eiro, no kurām attiecināmās izmaksas ir 27,27 miljoni eiro, Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējums projektam ir 23,2 miljoni eiro. Šajā summā iekļauta arī tramvaja sliežu pārbūve Smilšu ielas un Jātnieku ielas posmos, kā arī četru jaunu tramvaja vagonu iegāde.

SIA "Tilts" reģistrēta 1995.gadā, tās pamatkapitāls ir 10,2 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma īpašnieki ir Sergejs Gridņevs un Artjoms Gridņevs, apgrozījums pērn bijis 44,02 miljoni eiro, peļņa 1,93 miljoni eiro.