"Stružānu kūdras fabrikas" apgrozījums pērn palielinājusies par 35,5%

Rīga, 26.maijs, LETA. AS "Stružānu kūdras fabrika" pagājušajā gadā strādāja ar 4,441 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 35,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 20,8% un bija 901 228 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Stružānu kūdras fabrika" pērn ieguldīja līdzekļus kūdras lauku remontā un pārvietojamos dzelbetona plākšņu ceļos. Tāpat nopirkta jauna traktoru un kūdras ieguves tehnika. Veikti arī pārstrādes ceha uzlabojumi.

"Stružānu kūdras fabrikas" vadība informē, ka 2023.gadā kompānijas darbību un finansiālo stāvokli var ietekmēt pret Krieviju un Baltkrieviju ieviestās sankcijas. Minēto sankciju dēļ nav paredzams, kad un vai būs iespējams saņemt atpakaļ aizdevumu saistītajam Krievijas māsasuzņēmumam.

Uzņēmuma vadība gan piebilst, ka attiecīgais aizdevums neietekmēs "Stružānu kūdras fabrikas" uzņēmējdarbību un finansiālo stāvokli šogad un turpmāk.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka turpināsies kompānijas modernizācija, kā arī tiks meklētas jaunas purva platības.

2021.gadā "Stružānu kūdras fabrika" strādāja ar 3,276 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 20% un bija 1,139 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 996 009 eiro. Kompānijas patiesie labuma guvēji ar SIA "Florabalt" starpniecību ir divi Vācijas pilsoņi.