Rīga, 16.maijs, LETA. "Rīgas siltums" šovasar veiks piecas siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
23.maijā notiks hidrauliskā pārbaude Bolderājā, 11.jūlijā siltumcentrāles "Vecmīlgrāvis" teritorijā, bet 12.jūlijā - siltumcentrāles "Ziepniekkalns" teritorijā, kas skars Ziepniekkalna, Torņkalna un Atgāzenes iedzīvotājus.
25.jūlijā pārbaude notiks siltumcentrāļu "Imanta" un "Zasulauks" apkalpotajās teritorijās, līdz ar to siltais ūdens netiks piegādāts Imantas, Zolitūdes, Iļģuciema, Spilves, Dzirciema, Dzeguškalna, Āgenskalna, Zasulauka, Šampētera, Bieriņu, Pleskodāles, Zolitūdes, Kleistu iedzīvotājiem.
3.augustā pārbaudes notiks Daugavas labajā krastā, skarot Vecrīgas, Rīgas centra, Ķengaraga, Dreiliņu, Dārzciema, Pļavnieku, Purvciema, Mežciema, Teikas, Juglas, Čiekurkalna, Sarkandaugavas, Mežaparka, Grīziņkalna, Brasas, Maskavas forštates, Avotu, Rumbulas, Šķirotavas, Skanstes, Pētersalas, Andrejsalas, Zaķusalas apkaimes.
Pārbaudes tiek veiktas, lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos.
Lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs, pirms hidrauliskās pārbaudes tas tiek atdzesēts zem plus 45 grādiem. Tāpēc daļai klientu karstā ūdens temperatūra var pazemināties jau iepriekšējās dienas vakarā.
Hidrauliskās pārbaudes laikā siltumtīklu bojājuma vietā iespējama zaļganas krāsas ūdens noplūde, kas iekrāsots ar pārtikas krāsvielu un nav kaitīgs.
Redzot zaļganas krāsas ūdens noplūdes, iedzīvotāji tiek aicināti nekavējoties ziņot uz uzņēmuma klientu diennakts bezmaksas tālruni 80 0000 90.
Jau vēstīts, ka "Rīgas siltums" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 30.septembrim, bija 216,309 miljoni eiro, kas ir par 47,7% vairāk nekā iepriekšējā periodā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājusies par 70,8% - līdz 1,57 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.
"Rīgas siltums" šovasar veiks piecas siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes
LETA 16.05.2023
Arī reģionos uzņēmumi nepiemēros līgumsodus par laikus nesamaksātiem apkures rēķiniem
LETA 02.02.2026
Rīga, 2. febr., LETA. Vairāki pašvaldību uzņēmumi nepiemēros līgumsodus par laikus nesamaksātiem apkures rēķiniem, aģentūra LETA uzzināja vietvarās.
Ludzas novada pašvaldība prognozē, ka auksto laikapstākļu dēļ ievērojami palielināsies apkures rēķin
...
papildināta - Daugavpils slimnīca atlaidusi teju 50 darbinieku ar Krievijas un Baltkrievijas pilsonību
LETA 02.02.2026
(9. rindkopā pievienots VM komentārs.)
Rīga, 2. febr., LETA. SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" janvāra pēdējā darba dienā ir atlaidusi teju 50 darbinieku - Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu -, aģentūrai LETA apstiprināja ārstniecības iestādē.
Sl
...
Ogres novada dome vērsīsies policijā saistībā ar "Facebook" ierakstu par vietvaras plānotu banketu pēc budžeta pieņemšanas
LETA 02.02.2026
Rīga, 2. febr., LETA. Ogres novada dome vērsīsies policijā saistībā ar "Facebook" lapā "Ogres ziņas" publicētu ierakstu par vietvaras plānotu banketu pēc pašvaldības budžeta pieņemšanas, jo uzskata šīs ziņas par nepatiesām un atsaucamām, pirmdien nol
...