Rīga, 25.apr., LETA. Starptautiskais energopārvaldības uzņēmums "Schneider Electric" sācis celt piebūvi esošajai rūpnīcai Rīgā, tādējādi divas reizes paplašinot tās izmērus, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.
Projektā plānotās investīcijas kompānija neatklāj, vien norāda, ka jaunās rūpnīcas paplašināšana patlaban tiek pilnībā finansēta no "Schneider Electric" mātesuzņēmuma puses, cenšoties piesaistīt Eiropas fondu finansējumu.
Jaunās piebūves platība būs 20 000 kvadrātmetri, un to plānots pabeigt jau šā gada beigās. Līdz ar paplašināšanos, "Schneider Electric" Rīgas rūpnīca plāno kļūt par lielāko "Schneider Electric" elektronisko produktu ražotāju Eiropā, turpinot ražot arvien sarežģītākas pakāpes elektroniskos produktus.
"Schneider Electric" Rīgas ražotnes vadītājs Pēteris Zavadskis informē, ka, paplašinoties rūpnīcai, tiek plānots arī dubultot esošo ražošanas jaudu.
Zavadskis skaidro, ka šobrīd Rīgas rūpnīca jau ir izaugusi par nozīmīgu nozares spēlētāju visā reģionā. Tā kā pieprasījums pēc elektroiekārtām tikai pieaug, katru gadu uzņēmums aug un paplašina produkcijas klāstu. Pērn "Schneider Electric" apgrozījums palielinājies par 30%, sasniedzot 112 miljonus eiro, bet šogad tiek plānots 65% pieaugums, sasniedzot 186 miljonus eiro.
Pašlaik rūpnīcas kolektīvam aktīvi piesaista jaunos speciālistus un kopējais darbinieku skaits jau sasniedz 450. Arī nākotnē Rīgas fabrikā ražos lielākā apjomā dažādas sarežģītības elektroniskos produktus, piemēram, ražošanas automatizācijas un ēku vadības risinājumus, elektromobiļu uzlādes stacijas, kā arī dažādas iekārtas apgaismojuma vadībai un ēku ugunsdrošībai.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Schneider Electric Latvija" reģistrēta 1995.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 892 419 eiro. Uzņēmums 2021.gadā strādāja ar 11,2 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga vairākkārtīgi, sasniedzot 338 500 eiro.
"Schneider Electric Latvija" 100% kapitāldaļas pieder Dānijas kompānijai "Schneider Nordic Baltic".
"Schneider Electric" sāk rūpnīcas paplašināšanu
LETA 25.04.2023
Arī reģionos uzņēmumi nepiemēros līgumsodus par laikus nesamaksātiem apkures rēķiniem
LETA 02.02.2026
Rīga, 2. febr., LETA. Vairāki pašvaldību uzņēmumi nepiemēros līgumsodus par laikus nesamaksātiem apkures rēķiniem, aģentūra LETA uzzināja vietvarās.
Ludzas novada pašvaldība prognozē, ka auksto laikapstākļu dēļ ievērojami palielināsies apkures rēķin
...
papildināta - Daugavpils slimnīca atlaidusi teju 50 darbinieku ar Krievijas un Baltkrievijas pilsonību
LETA 02.02.2026
(9. rindkopā pievienots VM komentārs.)
Rīga, 2. febr., LETA. SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" janvāra pēdējā darba dienā ir atlaidusi teju 50 darbinieku - Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu -, aģentūrai LETA apstiprināja ārstniecības iestādē.
Sl
...
Ogres novada dome vērsīsies policijā saistībā ar "Facebook" ierakstu par vietvaras plānotu banketu pēc budžeta pieņemšanas
LETA 02.02.2026
Rīga, 2. febr., LETA. Ogres novada dome vērsīsies policijā saistībā ar "Facebook" lapā "Ogres ziņas" publicētu ierakstu par vietvaras plānotu banketu pēc pašvaldības budžeta pieņemšanas, jo uzskata šīs ziņas par nepatiesām un atsaucamām, pirmdien nol
...