"Tez Tour": Baltijas valstīs joprojām populārākais ceļojumu galamērķis ir Turcija

Rīga, 5.apr., LETA. Baltijas valstu iedzīvotāju vidū vēl joprojām populārākais ceļojumu galamērķis ir Turcija, aģentūrai LETA intervijā sacīja SIA "Tez Tour" valdes priekšsēdētājs Konstantīns Paļgovs.

"Starp citu ir redzams, ka par to pašu Antalju pašlaik liela interese ir arī britiem, jo Eiropā tomēr ir liela inflācija, ekonomiskā situācija nav tik spoža, bet Turcija nav Eiropas Savienībā (ES), tur ir citādāki nodokļi, lētāks darbaspēks un viņi var piedāvāt pašlaik interesantas cenas eiropiešiem," minēja Paļgovs, paredzot, ka šogad pieprasījums pēc ceļojumiem uz Turciju būs ļoti liels.

Starp populārākajiem galamērķiem Paļgovs uzskaitīja arī Grieķiju, Bulgāriju, Spāniju, Itāliju, Gruziju un Kipru.

Taujāts vai zemestrīce Turcijā ietekmējusi ceļotāju vēlmi doties uz šo galamērķi, "Tez Tour" vadītājs skaidroja, ka pirmās divas nedēļas pēc zemestrīces rezervācijas apstājās, taču šobrīd situācija ir normalizējusies un interese par atpūtu Turcijā ir atjaunojusies.

Tāpat viņš piebilda, ka "Tez Tour" izskata iespēju Turcijā meklēt divas līdz trīs viesnīcas, kuras būtu gatavas strādāt tikai ar Baltijas valstu tūristiem. "Šādā situācijā mēs varētu piedāvāt vēl pievilcīgākus nosacījumus un cenas. Tā ir viena no mūsu tuvākajām prioritātēm," atzīmēja Paļgovs.

Vaicāts par to, vai tūristi kara Ukrainā dēļ nemēģina izvairīties no Melnās jūras reģiona, Paļgovs šādu tendenci noraidīja.

"Kara dēļ gan ir parādījusies cita problēma. Piemēram, mums ir bijuši zvani no tūrisma aģentūrām ar jautājumiem, ko darīt, ja viesnīcā vienlaikus dzīvos cilvēki no Krievijas un no Ukrainas," sacīja Paļgovs, piebilstot, ka līdz šim lielu incidentu nav bijis, taču situācija ir nepatīkama.

Viņš norādīja, ka turpmāk "Tez Tour" vairāk skatīsies uz līgumu slēgšanu ar tādām viesnīcām, kuras pārsvarā strādā ar ceļotājiem no ES valstīm.

Jau vēstīts, ka 2022.gadā kompānijas apgrozījums, pēc provizoriskajiem datiem, sasniedza 32 miljonus eiro, bet peļņa - 1,2 miljonus eiro. 

2021.gadā "Tez Tour" strādāja ar 20,106 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi pieauga par 21,9% un bija 1,106 miljoni eiro.

Kompānija "Tez Tour" reģistrēta 2002.gada martā, un tās pamatkapitāls ir 2828 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "Tez Tour" vienīgais īpašnieks ir Spānijā reģistrēta kompānija "Germesinvest SL".

Visu interviju lasiet LETA+: https://www.leta.lv/plus/95D43793-A359-4F73-9FEC-8638A920B6A8/ vai nozare.lv: https://nozare.lv/comments/item/95D43793-A359-4F73-9FEC-8638A920B6A8/