Notiks darba grupas sanāksme par Valdgales, Ārlavas un Vandzenes pagastos plānoto vēja parku

Rīga, 31.marts, LETA. Šodien plkst.17.30 Talsu novada Valdgales tautas namā notiks pirmā darba grupas sanāksme par Valdgales, Ārlavas un Vandzenes pagastos plānoto vēja parku, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Drīzumā SIA "SELP" saņems Vides pārraudzības valsts biroja sagatavoto darba uzdevumu jeb programmu ietekmes uz vidi novērtējuma procesa veikšanai. Kā arī savu viedokli par ieceri jau ir paudusi lielākā daļa iesaistīto ekspertu, tādēļ jau pašlaik var noteikt gana precīzas aprises plānotajam vēja parkam.

Plānots ar iedzīvotājiem tikties biežāk, lai diskutētu un skaidrotu jautājumus, kas aktuāli ikvienam plānotā vēja parka tuvumā dzīvojošam iedzīvotājam.

Galvenais sarunas temats būs saistīts ar vēja parka plānojumu. Tiks skaidrots, kādi ir nosacījumi staciju izvietošanai un kādas stacijas varētu tikt izbūvētas. Plānots uzsākt arī diskusiju par ieguvumiem, kādi būs apkārtnē dzīvojošajiem iedzīvotājiem no šī vēja parka, kā arī par sadarbības instrumentiem starp vietējo kopienu un projekta attīstītāju. Tiks sniegta arī aktuālā informācija par to, kā virzās ietekmes uz vidi novērtējuma process - kādi darbi ir paveikti, un kādi vēl veicami.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "SELP" 2021.gadā nav apgrozījis līdzekļus, savukārt zaudējumi sasnieguši 748 eiro. Uzņēmums reģistrēts 2019.gadā un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. "SELP" pieder SIA "Zaļais spēks".