Cūkkopības uzņēmuma "Baltic Pork" apgrozījums pērn palielinājies par 53,5%

Rīga, 23.marts, LETA. Cūkkopības uzņēmuma SIA "Baltic Pork" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 10,037 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 53,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa bija 241 172 eiro pretstatā zaudējumiem 2021.gadā, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada konsolidētā pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2022.gads iesākās ar ļoti zemām cūkgaļas cenām, bet izejvielu izmaksas bija neparasti augstas. Tādējādi 2022.gada pirmajā pusē biznesa rādītāji bija vāji, bet, cūkgaļas cenai pieaugot, gada otrajā pusē rezultāts uzlabojās.

Vienlaikus uzņēmumā atzīmē, ka "Baltic Pork" mērķis ir iegūt barību no vietējiem avotiem - patlaban 80% lopbarības ir no vietējiem produktiem, bet 20%, galvenokārt vitamīni un olbaltumvielas, tiek importēti. Tā kā pērn izejvielu izmaksas bija ievērojami pieaugušas, palielinājās arī importa daļa, bet paredzams, ka 2023.gadā situācija normalizēsies.

"Baltic Pork" vadība stāsta, ka cenas cūkgaļai ir labas arī 2023.gadā, bet izejvielu izmaksas piecu gadu perspektīvā joprojām ir augstas un gaidāms, ka izmaksas saglabās esošo līmeni arī visu 2023.gadu.

Kā norāda uzņēmumā, "Baltic Pork" pagājušajā gadā turpināja ieguldījumus, lai pasargātu uzņēmumu no Āfrikas cūku mēra (ĀCM). Tāpat "Baltic Pork" bija pakļauts veterinārajai pārbaudei un kontrolei, jo veic dzīvu sivēnu eksportu uz Poliju.

"Baltic Pork" vadība atzīmē, ka, lai cīnītos ar pieaugošajām enerģijas izmaksām, uzņēmums ir veicis izmaiņas enerģijas ražošanā, lai no biogāzes saražotā enerģija tiktu izmantota cūku audzēšanā.

Vienlaikus vadības ziņojumā norādīts, ka uzņēmums pērn saņēma apstiprinājumu ražošanas paplašināšanai un investīcijām jaunā ražotnē. "Baltic Pork" paredz, ka pašreizējā nobarojamo cūku produkcija dubultosies no 70 000 līdz 140 000 dzīvniekiem gadā. Paredzams, ka būvniecība sāksies 2023.gada otrajā ceturksnī.

Koncerna apgrozījums 2021.gadā bija 6,541 miljons eiro, tikmēr koncerns cieta zaudējumus 682 235 eiro apmērā.

Koncerna mātes uzņēmuma "Baltic Pork" apgrozījums pagājušajā gadā bija 9,827 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 56,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānija peļņa bija 117 486 eiro pretstatā zaudējumiem 2021.gadā.

"Baltic Pork" reģistrēta 2000.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,505 miljoni eiro. Koncernā ietilpst divi meitas uzņēmumi - SIA "BP Energy" un SIA "LB Energy".

"Baltic Pork" pilnībā pieder Norvēģijas uzņēmumam "International Pork Investment". Baltic Pork" pamatdarbība ir cūku audzēšana.