Jēkabpilī atsāk ielu remontus

Rīga, 21.marts, LETA. Jēkabpilī, iestājoties labvēlīgiem laikapstākļiem, tiek atsākti ielu remonti, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Marta sākumā projektā "Industriālās teritorijas piekļuves uzlabošana un revitalizācija uzņēmējdarbības attīstībai Jēkabpils pilsētas Ziemeļaustrumu daļā" ir sākti būvdarbi Zīlānu ielas posmā no Oļu ielas līdz Mežāres ielai. Šajā ielas posmā veiks ielas seguma pārbūvi, tiks izbūvētas gājēju ietves un veloceliņš, ierīkots apgaismojums un izbūvēta autostāvvieta. Būvdarbus veic SIA "Ošukalns". Ielas posma būvdarbu izmaksas ir 1,6 miljoni eiro.

Zīlānu ielas posmā no Ķieģeļu ielas līdz Oļu ielai, kur darbi 2022.gada būvdarbu sezonā neatsākās, jo tika izbeigts līgums ar būvdarbu veicēju AS "Ceļu pārvade", ir noslēgusies atkārtotā iepirkuma procedūra. Šobrīd tiek vērtēti iesniegtie piedāvājumi. Plānots, ka tuvāko nedēļu laikā būvdarbi atsāksies arī šajā Zīlānu ielas posmā.

Savukārt Ķieģeļu ielā, kas arī tiek pārbūvēta iepriekš minētajā projektā, darbi atsāksies, tiklīdz būs piemēroti laika apstākļi asfaltēšanai un labiekārtošanas darbu veikšanai. Projekta mērķis ir nodrošināt ražošanas teritoriju sasniedzamību Zīlānu, Mālu, Oļu un Ķieģeļu ielā, videi draudzīgu un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālu izaugsmi un jaunu darbavietu radīšanu atbilstoši Jēkabpils novada Attīstības programmai, skaidro pašvaldībā.

Projektā iekļauto sešu ielu posmu pārbūves kopējās izmaksas plānotas 4,7 miljoni eiro, no kurām Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums ir 3,7 miljoni eiro, Valsts budžeta dotācija 182 673 eiro, bet pārējais ir Jēkabpils novada pašvaldības finansējums.

SIA "Ošukalns" reģistrēta 1993.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 18 504 eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 67 miljoni eiro, bet peļņa - 4,35 miljoni eiro.