Stomatoloģijas institūta apgrozījums pērn palielinājies par 15%

Rīga, 16.marts, LETA. Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta apgrozījums pagājušajā gadā palielinājies par 15% un sasniedzis 25,79 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Savukārt iestādes peļņa 2022.gadā bija 0,42 miljoni eiro, kas ir tāda pati ka gadu iepriekš.

Iestādes vadības ziņojumā teikts, ka neto apgrozījuma palielinājums par 15% saistīts gan ar darbības paplašināšanu, kura tika pabeigta 2021.gada sākumā, gan cenu pieaugumu. Savukārt bruto peļņas procenta nemainība saistīta ar materiālu cenu kāpumu, izdevumiem, kas saistīti ar infekcijas kontroli, kā arī personāla izmaksu pieaugumu.

Stomatoloģijas institūtā skaidro, ka pērn nenoteiktības dēļ, kas saistīta ar karadarbību Ukrainā, palielinājušās materiālu cenas un ēku uzturēšanas izmaksas, kas ir ietekmējis uzņēmuma finanšu rezultātu. Sakarā ar augsto inflāciju, kas 2022.gadā pārsniedza 20%, uzņēmums palielinājis darbinieku algas par 10%.

Vienlaikus pērn par 2% pieaudzis arī pacientu skaits.

2023.gadā iestādes personāls plāno turpināt jauno tehnoloģiju apgūšanu stomatoloģijas nozarē un to ieviešanu institūtā, galvenokārt attīstot pacientu digitālo implantātu plānošanu un vadāmās implantoloģijas paplašināšanu, kā arī tūlītēju protezēšanu. Tāpat tas saistīts ar individuālu zobu regulēšanas kapīšu izgatavošanu un personāla vadības sistēmas digitalizāciju un elektroniskās zobārstniecības kartes ieviešanu.