Rīga, 28.febr., LETA. Baložos no 1.aprīļa par 42% pieaugs ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs, savukārt kanalizācijas tarifs palielināsies par 4,3%, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) Sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Jakobsone.
Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs "Baložu komunālā saimniecība" aprēķinājis divus tarifu projektus - līdz valsts atbalsta perioda beigām 30.aprīlī un pēc tā. No valsts atbalsta periodā piemērojamajiem tarifiem ir izslēgtas izmaksas par elektroenerģijas sistēmas pakalpojumiem.
Līdz ar to no 1.aprīļa līdz 30.aprīlim tarifs par ūdensapgādes pakalpojumiem būs 1,01 eiro līdzšinējā 0,71 eiro par kubikmetru vietā, bet par kanalizācijas pakalpojumiem - 1,47 eiro pašreizējā 1,41 eiro par kubikmetru vietā.
Savukārt pēc valsts atbalsta perioda beigām no 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,05 eiro par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs - 1,56 eiro par kubikmetru.
Kā informē SPRK, sākotnēji uzņēmums pieprasīja lielāku tarifa pieaugumu, kas pārrunu laikā samazināts par 29%.
Izvērtēšanas gaitā samazinātas vairākas izmaksu pozīcijas - pamatlīdzekļu nolietojums, personāla izmaksas, kā arī elektroenerģijas izmaksas.
Lai arī virkne izmaksu ir samazinājušās, salīdzinot ar sākotnēji iesniegtajām, jaunie tarifi no 1.aprīļa kopumā būs augstāki par 2016.gada apstiprinātajiem. Galvenokārt tarifu pieaugums ir saistīts ar elektroenerģijas, apkures, degvielas izmaksu palielinājumu, kā arī minimālās un vidējās algas līmeņa kāpumu valstī.
Kā liecina "Firmas.lv" informācija, Ķekavas pašvaldībai piederošā SIA "Baložu komunālā saimniecība" reģistrēta 2004.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3,6 miljoni eiro.
2021.gadā uzņēmums strādāja ar 2,5 miljonu apgrozījumu un 7530 eiro peļņu.
Baložos no 1.apīļa par 42% pieaugs ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs
LETA 28.02.2023
Kalvītis: "Latvijas gāze" ir nodrošinājusi nepieciešamo dabasgāzes daudzumu nākamajai apkures sezonai
LETA 11.08.2026
Rīga, 11. aug., LETA. AS "Latvijas gāze" ir savlaicīgi nodrošinājusi nepieciešamā dabasgāzes daudzuma iesūknēšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē un ir pilnībā gatava nodrošināt dabasgāzes piegādes klientiem gaidāmajā apkures sezonā, aģentūrai LETA n
...
Vēja turbīnu apkopes uzņēmuma "Aerones Engineering" koncerna apgrozījums pērn samazinājies par 28,6%
LETA 11.08.2026
Rīga, 11. aug., LETA. Vēja turbīnu apkopes uzņēmuma "Aerones Engineering" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 16,694 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 28,6% mazāk nekā 2024. gadā, bet koncerna zaudējumi pieauga par 14,4%, sasniedzot 21,272 miljon
...
Ekspluatācijā nodota "Merko mājas" projekta "Arena Garden Towers" pirmā ēka
LETA 11.08.2026
Rīga, 11. aug., LETA. Ekspluatācijā nodota nekustamo īpašumu attīstītāja "Merko mājas" dzīvojamā kvartāla "Arena Garden Towers" pirmā jeb A1 ēka Skanstes apkaimē, aģentūru LETA informēja attīstītājs.
Ēka ar 13 stāviem un 84 dzīvokļiem ir augstākā dz
...