Daudznozaru uzņēmumam "Reaton" pagājušais gads bija finansiāli veiksmīgāks nekā pirmspandēmijas

Rīga, 15.febr., LETA. Daudznozaru uzņēmumam SIA "Reaton" pagājušais gads bija finansiāli veiksmīgāks nekā pirmspandēmijas 2019.gads, aģentūrai LETA atzina "Reaton" Vairumtirdzniecības daļas HoReCa sektorā Baltijas valstīs vadītājs Ainārs Makaveckis.

Konkrētus skaitļus par pērnā gada apgrozījumu un peļņu uzņēmuma pārstāvis gan nesniedza.

Makaveckis norādīja, ka, neskatoties uz dažādiem globālajiem satricinājumiem, pieprasījums pēc uzņēmuma produkcijas nav mazinājies, tomēr tajā vērojamas izmaiņas. 

Tostarp viņš minēja, ka uzņēmēji arvien vairāk interesējas par ekonomiskākiem variantiem, piemēram, pārtikas sagatavēm, kas palīdz kompensēt darbaspēka pieaugošās izmaksas un arī energoresursu cenas. Mainās arī patērētāju vēlmes, piemēram, Skandināvijas virtuves popularitāti nomaina Āzijas garšas - ne tikai Ķīna, bet arī Koreja un citas.

Kā vienu no veiksmes faktoriem viņš minēja cilvēku vēlmi atkal doties uz restorāniem.

Taujāts par investīcijām, kas plānotas 2023.gadā, Makaveckis sacīja, ka iecerēts paplašināt loģistikas tīklu, tostarp investēt esošo noliktavu paplašināšanā. Tāpat plānots paplašināt piedāvāto pakalpojumu klāstu.

LETA jau ziņoja, ka 2021.gadā "Reaton" strādāja ar 54,308 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga vairākas reizes un bija 857 433 eiro. 

"Reaton", kas tostarp ir tirdzniecības centra "Mc2" īpašnieks, reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,3 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Kompānija pieder Borisam Gluhmanam (60,31%) un Nataļjai Jakovļevai (39,69%).