"Elvi" tīkla apgrozījums pērn pieaudzis par 7%

Rīga, 25.janv., LETA. Pārtikas mazumtirdzniecības tīkla "Elvi" apgrozījums pērn pieaudzis par 7%, salīdzinot ar gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja SIA "Elvi Latvija".

"Elvi" apkopotā informācija liecina, ka par 4% 2022.gadā pieaudzis kopējais čeku skaits. Būtiskākais pieaugums 2022.gadā bijis "Elvi" kulinārijas (46%), konditorejas (33%) un bakalejas precēm (27%).

"Elvi Latvija" komercdirektore Laila Vārtukapteine, analizējot aizvadītā gada datus, norāda, ka 2022.gads Latvijas mazumtirdzniecības vēsturē ir iegājis kā gads, kurā spēcīgi izjustas pasaules politisko un ekonomisko notikumu sekas, bet vienlaikus notikusi atgriešanās pie tās ikdienas, kādā dzīvojām pirms Covid-19 pandēmijas.

"Tas sabiedrības noskaņojumā ienesa duālistiskas sajūtas. Globāli izjutām kara trauksmi, bažas par ģimenes ekonomisko situāciju un drošību, ko pārtikas grozā ieraudzījām kā vēlmi veidot uzkrājumus, iegādāties pārtikas rezerves," komentē Vārtukapteine.

Viņa pauda cerību, ka 2023.gadā pārtikas mazumtirdzniecībā pierims globālo procesu radītā inflācija, kā rezultātā dažādu kategoriju precēm pircēji varētu sagaidīt cenu lejupslīdi.

Vārtukapteine norāda, ka "Elvi" tīklā par 2023.gada prioritāti izvirzīta pircēju pieredzes uzlabošana, kas ietvers gan veikalu tīkla sakārtošanu, gan sortimenta pilnveidošanu, gan lojalitātes programmas attīstību, gan papildus servisa radīšanu.

"Elvi" tīklā šogad paredzēta arī vairāku jaunu objektu atvēršana - februārī darbu sāks jauna koncepta tirdzniecības kvartāls Mārupē, drīzumā tiks atvērts veikals Kadagā, kā arī turpinās vēl vairāku objektu būvniecība. Vienlaikus 2023.gadā "Elvi Latvija" plāno investēt arī loģistikas centrā, kas jau pašlaik nodrošina piegādes vairāk nekā pusei no visām veikalā esošajām precēm.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Elvi Latvija" koncerns 2021.gadā strādāja ar 46,662 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2,7 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānija cieta zaudējumus 625 784 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Pati "Elvi Latvija" 2021.gadā strādāja ar 4,25 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi bija 672 304 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Kompānija "Elvi Latvija" reģistrēta 2010.gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 1,003 miljoni eiro. Uzņēmums pieder Imantam Rendeniekam (50%), SIA "Fortis VM" (49,3%), kuras lielākais īpašnieks ir Rendenieks, un SIA "Realto Capital" (0,07%).