Notiks "Aerones" robotizēto vēja turbīnu tehniskās apkopes demonstrācija

Rīga, 24.janv., LETA. Šodien vēja turbīnu apkopju veicējs "Aerones" demonstrēs pasaulē pirmo robotizēto vēja turbīnu tehniskās apkopes procesu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Demonstrācija notiks plkst.9.30 Katlakalna ielā, Rīgā.

Uzņēmumā skaidro, ka pasākuma laikā tiks demonstrēta "Aerones" robotizētā sistēma sauszemes vēja turbīnu lāpstiņu remontam. Unikālais robots jau ir testēts vēja parkos Latvijā, Spānijā, Vācijā un ASV.

LETA jau vēstīja, ka "Aerones" piesaistījis 30 miljonus ASV dolāru izaugsmes kapitālu, lai paplašinātu savu darbību pasaulē.

Kapitāls izmantots, lai palīdzētu uzņēmumam apmierināt strauji augošo pieprasījumu vēja turbīnu apkopes tirgū. Finansējums ļaus "Aerones" paplašināt tehniskās un pārdošanas funkcijas, palielināt uz vietas izvietoto robotu apkalpes komandu skaitu, paplašināt klātbūtni strauji augošajos tirgos Āfrikā un Austrālijā, kā arī tirgū ieviest jaunus pakalpojumus.

Finansēšanas kārtu kopīgi vada jauni investīciju partneri "Lightrock" un "Haniel", tajā piedalījās arī "Blume Equity", kā arī esošie investori "Change Ventures", "Metaplanet" un Mantas Mikuckas.

SIA "Aerones Nordic" reģistrēta 2018.gadā un tās pamatkapitāls ir 6,205 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 496 213 eiro un zaudējumi - 1,488 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir SIA "Aerones Engineering".

"Aerones Engineering" reģistrēta 2007.gadā un tās pamatkapitāls ir 8,413 miljoni eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 1,161 miljons eiro un peļņa - 136 955 eiro. "Aerones Engineering" pieder ASV reģistrētajai "Aerones Inc.".