"Helmes" sadarbosies ar CERN zinātnes digitalizācijas veicināšanai

Rīga, 23.janv., LETA. Digitālo inovāciju uzņēmums "Helmes" sadarbosies ar Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN), kļūstot par vienu no oficiālajiem programmatūras izstrādes un digitalizācijas partneriem, aģentūrai LETA pavēstīja "Helmes" pārstāvji.

Organizācijas apņēmušās īstenot ilgtermiņa stratēģisko sadarbību, tostarp pirmie projekti palīdzēs attīstīt personālvadības un drošības lietojumprogrammu sistēmas.

"Sistēmu izstrādē ir iesaistītas divas komandas - "Java" programmēšanas komanda strādā ar personālvadības risinājumiem, savukārt dizaina komanda atjauno drošības portālu dizainu un lietotāju pieredzi. Abām organizācijām ir līdzīgas vērtības un tās ir vērstas uz attīstību, kas ir stabils pamats veiksmīgai ilgtermiņa sadarbībai," pauž "Helmes" partneris Tarmo Kīvits .

CERN ir starptautiska organizācija, kas nodarbojas galvenokārt ar daļiņu fizikas pētījumiem. Organizācijas dalībvalstis ir Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Somija, Francija, Grieķija, Ungārija, Izraēla, Itālija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Serbija, Slovākija, Spānija, Zviedrija, Šveice un Lielbritānija, savukārt asociētās dalībvalstis ir Horvātija, Indija, Latvija, Lietuva, Pakistāna, Turcija un Ukraina.

Uzņēmums "Helmes Lavia" 2021.gadā strādāja ar 7,803 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt kompānijas peļņa bija 1,244 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānija reģistrēta 1991.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 100 000 eiro. "Helmes Latvia" vienīgais īpašnieks ir Igaunijas uzņēmums "Helmes", bet patiesais labuma guvējs ir Igaunijas pilsonis Jāns Pilesārs.