"Microsoft" sācis mākoņdatošanas datu lokalizācijas risinājumu nodrošināšanu Eiropas Savienībā

Rīga, 17.janv., LETA. "Microsoft" no šā gada uzsācis pakalpojuma "EU Data Boundary" pakāpenisku sniegšanu publiskajam sektoram un komerciālajiem lietotājiem Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) valstīs, aģentūrai LETA pavēstīja "Microsoft Latvia" pārstāvji.

Risinājums paredz mākoņa datu lokalizāciju Eiropā, būtiski samazinot datu plūsmas prom no Eiropas.

Eiropā atvērti un darbojas vairāk nekā 17 datu centri, kas nodrošina mākoņpakalpojumus ES un EBTA valstīs. Pēdējo divu gadu laikā "Microsoft" izziņojis deviņu jaunu datu centru reģionu izveidi, kopējām investīcijām to tapšanā pārsniedzot 12 miljardus ASV dolāru.

Reaģējot uz Eiropas prasībām digitālajā jomā, "Microsoft" ir pieņēmis piecus galvenos Eiropas mākoņdatošanas principus. "Microsoft" piedāvā datu lokalizāciju vairākās vietās, kas ļauj nodrošināt lokalizācijas iespējas visiem "Microsoft cloud" tiešsaistes pakalpojumiem, tostarp "Microsoft 365", "Dynamics 365", "Power Platform" un "Azure".

Tāpat kopš gada sākuma "Microsoft" piedāvā iespēju uzglabāt un apstrādāt klientu datus "EU Data Boundary" pakalpojumā "Microsoft 365", "Azure", "Power Platform" and "Dynamics 365". Nākamajos "EU Data Boundary" posmos "Microsoft" plāno risinājumu paplašināt, iekļaujot tajā papildu kategorijas personas datu uzglabāšanai un apstrādei, un to vidū būs arī dati, kas tiek apstrādāti tehniskā atbalsta saņemšanas laikā.

Kompānijā norāda, ka "Microsoft" mākoņpakalpojumi atbilst ES noteiktajām prasībām, un risinājums "EU Data Boundary" ES un EBTA valstīs gan publiskā sektora, gan komerciālajiem lietotājiem dos vairāk iespēju apstrādāt un uzglabāt datus reģiona robežās. Vienlaikus, ieviešot "EU Data Boundary", "Microsoft" datu plūsmu dokumentāciju publiskos arī jaunajā "EU Data Boundary" uzticības centra tīmekļa vietnē, kas sniegs papildu datu plūsmu caurskatāmību.

Uzņēmums SIA "Microsoft Latvia" reģistrēts 1999.gadā, un tā pamatkapitāls ir 39 800 eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Uzņēmuma apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.jūlija līdz 2021.gada 30.jūnijam, bija 4,289 miljoni eiro, kas ir par 3,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 18,1% un bija 372 782 eiro.

Uzņēmums pilnībā pieder ASV reģistrētajam "Microsoft Corporation".