Papildināta - KP vērtē saīsināto ziņojumu par "Latvijas zaļā punkta" izšķirošas ietekmes iegūšanu pār trim kompānijām

(Pievienots kompānijas komentārs 8.-9.rindkopā.)

Rīga, 7.dec., LETA. Konkurences padome (KP) vērtē saīsināto apvienošanās ziņojumu par AS "Latvijas zaļais punkts" izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "Pilsētas eko serviss", SIA "PES serviss" un SIA "B 124", liecina KP publiskotā informācija.

KP viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas ir jāpieņem lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem vai papildu izpētes sākšanu. Ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz trim mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Ziņojumu KP saņēmusi piektdien, 2.decembrī.

KP norāda, ka uzņēmumi, kas varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, aicināti sazināties ar padomi.

"Latvijas zaļā punkta" pamatdarbība ir izlietotā iepakojuma, elektropreču un videi kaitīgu preču pārstrādes sistēmas organizēšana. Ar to saistītās "Eco Baltia" grupas sabiedrības galvenokārt nodarbojas ar vides apsaimniekošanu un atkritumu pārstrādi, aptverot ciklu no atkritumu savākšanas līdz to pārstrādei, sadzīves un šķiroto atkritumu izvešanu, izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu, būvgružu, lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanu, kā arī ceļu, ielu un teritoriju tīrīšanu un uzturēšanu.

SIA "Pilsētas eko serviss" un SIA "PES serviss" nodarbojas ar ceļu, ielu un teritoriju tīrīšanu un uzturēšanu. "Pilsētas eko serviss" nodarbojas arī ar būvniecības atkritumu savākšanu un pārvadāšanu. Līdz ar to apvienošanās dalībnieku darbība minētajos tirgos pārklājas.

Tikmēr "B 124" nodarbojas ar biroja telpu, servisa ēku, angāru-noliktavu nomas pakalpojumiem.

AS "Eco Baltia", kas ir "Latvijas Zaļā punkta" akcionārs, aģentūrai LETA skaidroja, ka līdz ar darījuma noslēgšanu "Pilsētas eko serviss" kļūs par vienu no "Eco Baltia" vides apsaimniekošanas segmenta uzņēmumiem, kas specializējies ielu un ceļu uzturēšanā. Vienlaikus kompānijā uzsver, ka abu pušu klientiem, partneriem un darbiniekiem esošajos sadarbības līgumos un iestrādnēs izmaiņas nav plānotas.

Darījumu finansēšanai plānots piesaistīt bankas finansējumu un darījuma summu puses vienojušās publiski neatklāt.

Informācijas "Firmas.lv" liecina, ka "Latvijas zaļais punkts" pērn strādāja ar 10,925 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,6% vairāk nekā 2020.gadā, bet uzņēmuma pelņa pieauga 3,8 reizes un bija 4,912 miljoni eiro.

"Latvijas zaļais punkts" reģistrēts 2000.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,087 miljoni eiro. "Latvijas zaļā punkta" akcionārs ir AS "Eco Baltia". "Eco Baltia" akcionāri, pēc kompānijā vēstītā, ir fonda "INVL Baltic Sea Growth Fund" meitassabiedrība Lietuvas "BSGF Salvus" (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).

Savukārt "Pilsētas eko serviss" pērn strādāja ar 5,701 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 17% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 28,1% - līdz 1,238 miljoniem eiro.

"Pilsētas eko serviss" reģistrēts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 7113 eiro. Kompānijas īpašnieki ir SIA "CLI" (30%), kuras vienīgā īpašniece ir Santa Grosu, SIA "Chenggong" (30%), kuras vienīgais īpašnieks ir Artūrs Tenis, SIA "LP Developments" (25%), kuras patiesās labuma guvējas ar Kipras kompānijas "L.T.I.L. Holdings Co. Ltd" starpniecību ir Inese Laure un Linda Derkača, un SIA "AK projektu vadība" (15%), kuras vienīgais īpašnieks ir Alvis Kraukulis.

Tikmēr "PES serviss " reģistrēts 2010.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2843 eiro. Kompānijas dalībnieki ir "Chenggong" (30%), "MF īpašumi" (30%), kuras vienīgā īpašniece ir Grosu, Raimonds Zarumba (25,01%) un "AK projektu vadība" (14,98%). 2021.gadā "PES serviss" strādāja ar 643 658 eiro apgrozījumu, kas ir par 2,7% mazāk nekā gadu iepriekš, kamēr kompānijas peļņa samazinājās par 20,1% un bija 327 316 eiro.

Savukārt "B 124" reģistrēts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 35 500 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "B 124" dalībnieki ir "Chenggong" (30%), "AK projektu vadība" (15%), "MF īpašumi" (30%) un Zarumba (25%). Pērn "B 124" strādāja ar 104 559 eiro apgrozījumu, kas ir par 5,6% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa bija līdzvērtīga 2020.gada peļņai - 46 423 eiro.