"Tallink Hotel Riga" viesnīcas pārvaldnieka pamatkapitāls palielināts līdz 40 000 eiro

Rīga, 25.nov., LETA. Igaunijas prāmju un viesnīcu operatora "Tallink Grupp" grupā ietilpstošās "Tallink Hotel Riga" viesnīcas pārvaldnieka SIA "TLG Hotell Latvija" pamatkapitāls palielināts līdz 40 000 eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Līdz šim kompānijas pamatkapitāls bija 30 000 eiro, tādējādi pamatkapitāls palielināts par 10 000 eiro.

Izmaiņas "TLG Hotell Latvija" pamatkapitālā iegrāmatotas ceturtdien, 24.novembrī.

"TLG Hotell Latvija" bez viesnīcas "Tallink Hotel Riga" pārvalda arī kafejnīcas "Balanss" un "Elements".

LETA jau vēstīja, ka saistībā ar Covid-19 pandēmijas mazināšanai noteiktajiem ierobežojumiem "Tallink Hotel Riga" 2020.gada 18.martā pārtrauca darbību, bet tā paša gada 1.jūnijā atsāka strādāt. Savukārt pēc nedaudz vairāk kā četriem mēnešiem - 2020.gada 18.oktobrī - viesnīca, ņemot vērā būtisko viesu skaita un rezervāciju samazinājumu, kā arī ceļošanas ierobežojumus Covid-19 pandēmijas iespaidā, atkal uz laiku pārtrauca darbību un joprojām to nav atjaunojusi.

"Tallink Hotels" valdes locekle Ave Svarta iepriekš pauda, ka viesnīcas darbību turpināt bez zaudējumiem nav iespējams.

Savukārt 2022.gada septembrī "Tallink Grupp" vēl nebija izlēmusi par "Tallink Hotel Riga" turpmāko darbību. "Tallink Grupp" preses sekretāre Katri Linka atzīmēja, ka kompānija turpina uzraudzīt tūrisma un viesmīlības nozares tirgus atlabšanu un attīstību, taču plašāku komentāru par to, kad plānots viesnīcu atvērt, vai kādi ir aptuvenie dīkstāves zaudējumi, nesniedza.

Tikmēr "Tallink Hotels" oficiālajā tīmekļvietnē teikts, ka uzņēmumā pieņemts lēmumus viesnīcu "Tallink Hotel Riga" neatvērt arī 2022.gadā, turklāt uzņēmumam nav arī konkrētu plānu tālākai nākotnei. "Ja tūrisma sektorā būs būtiskas un ātras izmaiņas uzlabojumu virzienā, esam gatavi jauniem lēmumiem," norādīts tīmekļvietnē.

2021.gadā "TLG Hotell Latvija" strādāja ar 18 661 eiro apgrozījumu, kas ir par 98,5% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi pieauga par 9,9% un bija 3,333 miljonu eiro apmērā.

Kompānijas gada pārskatā minēts, ka 2020.gada 22.oktobrī stājās spēkā rīkojums par gandrīz visu darbinieku atlaišanu. Uzņēmuma štatā ir tikai daži darbinieki, kuri nodrošina viesnīcas ēkas un sistēmu uzturēšanu darba kārtībā, jo vadība ir iecerējusi atsākt viesnīcas pakalpojumu sniegšanu tiklīdz esošā situācija to pieļaus.

Līdzekļi, lai uzturētu ēku, veiktu maksājumus par komunālajiem pakalpojumiem un ēkas nomu, kā arī izmaksātu algas esošajiem darbiniekiem, 2021.gadā saņemti no mātesuzņēmuma - Igaunijas "TLG Hotell", kas ietilpst koncerna "Tallink Grupp" sastāvā.

"TLG Hotell Latvija" reģistrēta 2009.gadā, un tās vienīgais īpašnieks ir Igaunijas "TLG Hotell".