Jelgavā darbu sāks jauns bērnudārzs 160 bērniem

Rīga, 24.nov., LETA. Jelgavā darbu sāks jauns bērnudārzs 160 bērniem, un to vadīs Anna Sloka, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pašvaldība iestādes vadītāja amatam rīkoja konkursu, un kopumā tika saņemti seši pieteikumi. Kā piemērotāko kandidāti, kas šodien arī apstiprināta domē, konkursa vērtēšanas komisija izvirzīja Jelgavas Izglītības pārvaldes galveno speciālisti izglītības jautājumos Sloku.

Sloka maģistra grādu ieguvusi LLU programmā "Karjeras konsultants", bet bakalaura grādu - Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā programmā "Pamatizglītības skolotājs", kā arī izglītības darba vadītāja un matemātikas skolotāja programmā.

Iestāde tiks dibināta ar 1.decembri, un Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājai uzdots nodrošināt visas nepieciešamās darbības bērnudārza reģistrēšanai Izglītības iestāžu reģistrā. Jau decembrī tiks sākta iestādes vadības komandas izveide, vadītājas vietnieku pedagoģiskajos un saimnieciskajos jautājumos atrašana, kam sekos pārējās komandas komplektēšana. 

Janvārī pašvaldība plāno izsūtīt vēstules ģimenēm ar uzaicinājumu uzsākt mācības jaunajā pašvaldības bērnudārzā. Jaunā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde darbu sāks februārī. 

Lai kopīgi izvēlētos jaunā bērnudārza nosaukumu, pašvaldība aicina jelgavniekus līdz 30.novembrim balsot par vienu no variantiem vai piedāvāt savu jaunā bērnudārza nosaukumu.

Būvniecības darbi, kurus kopš 2020.gada oktobra veic SIA "Selva būve", tuvojas noslēgumam. Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē paredzēts izveidot astoņas pirmsskolas grupas - četras izvietosies rekonstruētajā ēkas daļā, četras - jaunuzceltajā piebūvē.

Kā jau rakstīts, sākotnēji plānotās projekta kopējās izmaksas ir 2 768 307 eiro, no tiem 1 904 000 eiro ir aizņēmums Valsts kasē, bet 864 307 eiro - pašvaldības budžeta līdzekļi.

Šogad pašvaldības budžetā projekta īstenošanai paredzēts papildu finansējums 266 495 eiro. Pirmsskolas izglītības iestāde top, pārbūvējot vecu ēku, un būvdarbu laikā atklājās iepriekš nezināmi konstrukciju bojājumi. Papildu finansējums nepieciešams neparedzētiem būvdarbiem, kas sākotnēji netika iekļauti iepirkuma procedūras dokumentos, jo iepriekš nebija iespējams paredzēt šo būvdarbu nepieciešamību vai apjomu. Tāpat finansējums tika izmantots papildu darbu un apjomu segšanai, kas saistīti ar konstatētajām nepilnībām būvprojektā.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā un kara sākuma visā Eiropā strauji kāpušas izejvielu un būvizstrādājumu cenas, to piegādes izmaksas un pieejamība. Tāpat projekta būvdarbu noslēgumā ir precizēti faktiski veikto būvdarbu apjomi. Rezultātā veicamo būvdarbu izmaksas palielinājušās vēl par 199 606 eiro. Līdz ar to projekta kopējās izmaksas ir 3 026 101 eiro, tai skaitā 1 904 000 eiro ir Valsts budžeta aizdevums un 1 122 101 eiro ir Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums, informē pašvaldības pārstāvji.

Būvniecības laikā papildus iepriekš paredzētajam piešķirtais finansējums kopā ir 466 101 eiro.

SIA "Selva būve" Komercreģistrā ir kopš 2004.gada 1.jūnija. Pēc "Firmas.lv" datiem, 2021.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 14,25 miljoni eiro, peļņa - 50 540 eiro. Salīdzinot ar 2020.gadu, apgrozījums audzis par 34%.