Sāksies Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vēsturiskā korpusa pārbūve

Rīga, 24.nov., LETA. Alūksnes novada pašvaldība sākusi projektu, kas paredz Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas otrās kārtas jeb vēsturiskā korpusa pārbūvi, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Ēku pielāgos mūsdienu prasībām, lai nodrošinātu audzēkņiem un darbiniekiem ērtu un vizuāli estētisku vidi, padarītu ēku funkcionālāku un pieejamu cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pārbūves laikā atjaunos visas iekštelpas, daļēji pārbūvēs inženiertīklus mācību kabinetos, kā arī elektroapgādes un apkures sistēmu, atjaunos ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes, zibensaizsardzības sistēmu un pārbūvēs lietus ūdens kanalizācijas sistēmu.

Projekta paredzēts izveidot arī abus līdzās esošos skolas korpusus savienojošu galeriju. Tā kā ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tas uzliek pienākumu saglabāt gan fasādes dekoratīvās detaļas, gan koplietošanas telpu interjera risinājumus ar oriģinālajiem aprīkojuma elementiem.

Ēkas pārbūvi paredzēts veikt gada laikā. Mācību darbu pārbūves laikā izglītības iestāde organizēs šomēnes pēc pārbūves ekspluatācijā pieņemtajā ģimnāzijas 7.-9.klašu korpusā.

Alūksnes novada pašvaldības investīciju projekts par Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēku pārbūves otro kārtu ir viens no 20 pašvaldību investīciju projektiem, ko atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija valsts aizdevumu piešķiršanai Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai, un ko ir apstiprinājis Ministru kabinets.

Kopējais būvdarbu finansējums ir 2 763 519 eiro. Pēc SIA "Rem Pro" un SIA "Sestais stils" apvienības izstrādātā projekta būvdarbus veiks SIA "Rere meistari", būvuzraudzību nodrošinās SIA "Būvuzraugi LV".

2021.gadā "Rere meistari" apgrozījums bija 9,846 miljoni eiro un tika gūta 93 642 eiro peļņa, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Rere meistari" reģistrēta 2014.gadā un ir "Rere grupas" uzņēmums, kas nodarbojas ar pilna cikla būvniecību, rekonstrukciju un restaurāciju. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir AS "Rere grupa". Pilna cikla projektēšanas un būvniecības pakalpojumu uzņēmumu grupā "Rere grupa" ietilpst uzņēmumi "Rere būve", "Rere vide" un "Rere meistari".