"Hanzas maiznīcas" apgrozījums pērn samazinājās par 2,5%

Rīga, 17.nov., LETA. Maizes ražotājs AS "Hanzas maiznīcas" pagājušajā gadā strādāja ar 16,018 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,5% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi palielinājās 3,2 reizes un bija 2,558 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka zaudējumi ir saistīti ar uzkrājumiem un īstenotajām norakstīšanām saistībā ar lēmumu reorganizēt svaigās maizes biznesu Baltijas valstīs un 2022.gadā slēgt "Hanzas maiznīcas" ceptuvi Rīgā. 2022.gada maijā ražošanas ēka pārdota ar peļņu.

Tāpat uzņēmums 2021.gadā, lai efektivizētu uzņēmējdarbības procesus, pārņēma mātesuzņēmuma AS "Hanzas maiznīca" saistības un turpināja pārvaldīt personāla vadības un finanšu pakalpojumus.

"Hanzas maiznīcas" vadības informē, ka reorganizācijas procesā uzņēmums uzlabos un konsolidēs ražošanas procesus Baltijas reģionā. Vienlaikus 2022.gadā uzņēmums plāno saglabāt pozīciju maizes tirgū, piedāvājot jaunus produktus, atbalstot ar mārketinga aktivitātēm, sadarbojoties ar klientiem, kā arī attīstot jaunas produktu grupas un kategorijas.

Tāpat uzņēmums turpina pielāgot darbības biznesa modeli kopējā maizes tirgus krituma un konkurences pastiprināšanās riskiem.

2020.gadā "Hanzas maiznīcu" apgrozījums bija 16,424 miljoni eiro, kas ir par 11,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi palielinājās 2,1 reizi un bija 795 367 eiro.

"Hanzas maiznīcas" īpašniece ir Somijas uzņēmums "Vaasan", kas ietilpst Zviedrijas koncernā "Lantmännen ek. för", teikts kompānijas mājaslapā publiskotajā paziņojumā. Kompānija "Hanzas maiznīca" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 6,494 miljoni eiro.