Konkurences padome vērtē LMT izšķirošas ietekmes iegūšanu pār četriem uzņēmumiem

Rīga, 14.nov., LETA. Konkurences padome (KP) saņēmusi SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) apvienošanās ziņojumu par izšķirošas ietekmes iegūšanu pār Latvijas uzņēmumiem SIA "Elektronika-serviss" un SIA "ServiceNet LV", kā arī Igaunijas uzņēmumiem "Speleta" un "ServiceNet EE", teikts KP publiskotajā paziņojumā.

LMT un ar to saistīto kompāniju pamatdarbība ir dažāda veida telekomunikāciju pakalpojumi, piemēram, mobilie balss telefonijas pakalpojumi, mobilie un fiksētie datu pārraides pakalpojumi, kā arī telekomunikāciju iekārtu un elektroiekārtu mazumtirdzniecība un remonta pakalpojumi.

Savukārt "Elektronika-serviss", "ServiceNet LV", "Speleta" un "ServiceNet EE" nodarbojas ar mājsaimniecības piederumu, mājas un dārzu iekārtu, sadzīves elektronisko iekārtu, kā arī datoru un perifēro iekārtu remontu, līdz ar to šajos tirgos sabiedrību darbība pārklājas.

KP viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas ir jāpieņem lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem vai papildu izpētes sākšanu. Ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Vienlaikus KP aicina uzņēmumus, kas varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, sazināties ar KP.

LETA jau ziņoja, ka LMT grupas uzņēmums SIA "LMT Retail & Logistics" šovasar parakstīja līgumu par "Elektronika-Serviss", "ServiceNet LV", "Speleta" un "ServiceNet EE" iegādi.

Darījuma pabeigšana būs atkarīga no konkurences uzraugu piekrišanas saņemšanas, savukārt darījuma summu arī konkurences uzraugu piekrišanas gadījumā nav paredzēts atklāt, aģentūrai LETA iepriekš sacīja LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Valdis Jalinskis.

Jau vēstīts, ka pērn LMT koncerns strādāja ar 252,907 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 11,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa 2021.gadā pieauga par 21,6% un bija 33,105 miljoni eiro. Vienlaikus koncerna māteskompānijas apgrozījums 2021.gadā bija 159,833 miljoni eiro, kas ir par 4,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 16,3%, sasniedzot 31,024 miljonus eiro.

LMT reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 817 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. LMT kapitālā 49% pieder "Telia Company" un tās meitasfirmai "Sonera Holding", pa 23% akciju pieder SIA "Tet" un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% - SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"". "Telia Company" pieder 49% "Tet" kapitāldaļu, bet Latvijas valstij "Possessor" personā - 51%.