Minerālmēslu transportētāja un vairumtirdzniecības koncerna "Ultramar" apgrozījums pērn pieaudzis par 36,5%

Rīga, 8.nov., LETA. Minerālmēslu transportēšanas un vairumtirdzniecības koncerna "Ultramar" apgrozījums pagājušajā gadā bija 61,556 miljoni eiro, kas ir par 36,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa palielinājās vairākkārt un bija 12,769 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Savukārt mātes uzņēmuma SIA "Ultramar" apgrozījums pagājušajā gadā bija 58,571 miljoni eiro, kas ir par 29,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa palielinājās 0,7% un bija 8,159 miljoni eiro.

"Ultramar" galvenokārt nodarbojas ar ekspedīcijas pakalpojumiem, kas saistīti ar minerālmēslu transportēšanu un vairumtirdzniecību. Uzņēmums piedāvā kravu apstrādes pakalpojumus terminālī, tostarp kravu pieņemšanu, šķirošanu un iepakošanu, sertifikāciju, muitošanu, iekraušanu uz kuģa un tālāko nosūtīšanu uz gala punktu, kā arī izkraušanas darbus un preces saņemšanu pieņemšanas ostās.

"Ultramar" beramās kravas pārkraušanai un iepakošanai izmanto Sanktpēterburgas uzbērumu termināļus, bet uzņēmuma klienti galvenokārt ir no Eiropas valstīm, kā arī Brazīlijas, ASV un Āzijas.

Koncerna apgrozījumu 2021.gadā veido ieņēmumi no ūdens transporta palīgdarbības - 28,347 miljonu eiro apmērā, ieņēmumi no ķīmisko vielu (mēslojumu) vairumtirdzniecības - 33,118 miljoni eiro apmērā, ieņēmumi no citas produkcijas pārdošanas - 80 827 eiro apmērā un ieņēmumi no zemes nomas - 11 317 eiro apmērā.

Gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka, ņemot vērā pamatbiznesa sezonālo raksturu, "Ultramar" nākotnes plānos ir paplašināt klientu bāzi un ģeogrāfiju, piesaistot klientus no citiem perspektīviem reģioniem.

Tāpat vadības ziņojumā norādīts, ka pašlaik koncerns turpina izpildīt savas saistības pēc jau noslēgtiem līgumiem, jo galvenais produkts, ar kuru uzņēmumā strādā, ir minerālmēslojumu pārkraušana un pārdošana, kas uz gada pārskata parakstīšanas brīdi nav iekļauts sankcionētu preču sarakstā.

Koncerna vadība uzskata, ka, lai gan sankciju ietekmē rodas piegāžu traucējumi un sadārdzinās produkta un pakalpojumu izmaksas, koncerns noturēs pārdošanas apjomus, jo pamatdarbība ir saistīta ar minerālmēslojumu pārkraušanu, kuri ir augsti pieprasīti lauksaimniecības nozarē.

Vienlaikus vadības ziņojumā norādīts, ka "šobrīd koncerna vadība paredz iespējamo ieguldījumu līdzdalībās Krievijas meitas sabiedrību kapitālos vērtības samazināšanos, ņemot vērā sankciju negatīvo ietekmi uz loģistikas biznesa attīstību Krievijas teritorijā, kā arī iespējamos ierobežojumus dividenžu izņemšanai."

"Ultramar" meitas uzņēmumi ir SIA "Ultra grupa" un Britu Virdžīnijas salās reģistrētais "Cordela LTD". Savukārt "Ultra grupa" meitas uzņēmumi ir Krievijā reģistrētie "Ultra fert LLC", "Ultramar logistica LLC", un "Voshod ultra LLC".

Tāpat "Ultra grupa" pieder 65% kapitāldaļu uzņēmumā SIA "United maritime solutions" un 50% kapitāldaļu Krievijā reģistrētajā "Ultra Fert Ural LTD".

Vienlaikus vadības ziņojumā norādīts, ka 2022.gada septembrī "Cordela Ltd" pārdeva tai piederošos 54% kapitāldaļu Krievijas uzņēmumā "Ultramar Terminal OOO" pēc nominālvērtības 5400 rubļi.

Koncerna meitas uzņēmuma "UltraGrupa" pamatdarbības veids ir holdinga kompānija, kuras darbības mērķis ir kapitāla daļu turēšana. Savukārt "Ultra fert LLC" ražo minerālmēslojumu un slāpekļa savienojumu, bet "Ultramar logistica LLC" un "Voshod ultra LLC" veic kravu pārvadājumu palīgdarbības.

Koncerna otrs meitas uzņēmums "Cordela Ltd" nodarbojas ar investīcijām.

Koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 45,088 miljoni eiro, bet peļņa bija 4,523 miljoni eiro. Savukārt koncerna mātes uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 45,077 miljoni eiro, kas ir par 9,2% mazāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa palielinājās par 4 reizēm un bija 8,1 miljons eiro.

Kompānija "Ultramar" reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmums 100% pieder Latvijas pilsonei Jeļenai Bončai-Brujevičai.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, šī gada martā "Ultramar" notika izmaiņas dalībnieku sastāvā, kā rezultātā Jeļena Bonča-Brujeviča palielināja līdzdalību uzņēmumā no 10,2% līdz 100%, bet Krievijas pilsonis Andrejs Bončs-Brujevičs, kam piederēja 89,98% uzņēmuma kapitāldaļu, dalību uzņēmumā pārtrauca.