"Mego" konsolidētais apgrozījums pērn pieaudzis par 6,4%

Rīga, 3.nov., LETA. Pārtikas mazumtirgotāja SIA "Mego" grupa pērn strādāja ar 187,689 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 15,8% - līdz 4,255 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pagājušā gada finanšu rādītājus ietekmējusi Covid-19 pandēmija, kā arī pieaugošā konkurence mazumtirdzniecības nozarē, tostarp veikalu tīkla "Lidl" ienākšana Latvijas tirgū.

Neskatoties uz grūtībām, vadība atzīmē, ka finanšu gads bijis stabils un vadībai izdevies pienācīgi reaģēt uz situācijas izmaiņām un risināt radušās problēmas.

Pērn kompānija turpināja ieguldīt meitas uzņēmumā SIA "Lenoka", investējot iekārtu atjaunošanā un pircēju piesaistē. Kā teikts ziņojumā, "Mego" aktivitātes bija vērstas gan uz konkurētspējas uzlabošanu, gan uz tirgus daļas saglabāšanu un jaunu tirdzniecības vietu atvēršanu.

Kompānijas vadība paredz turpināt nodarboties ar esošiem darbības veidiem. "Attīstības prioritāte ir stabilitāte un piesardzīga rīcība," norādīts ziņojumā.

2020.gadā "Mego" grupa strādāja ar 176,355 miljonu eiro apgrozījumu un 5,061 miljona eiro peļņu.

Kompānija reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 20 000 eiro. Grupā ietilpst uzņēmumi "Lenoka" un SIA "EzerMeg".

"Mego" kapitāldaļu turētāji ir SIA "Gruodis" (62%), kura lielākais īpašnieks ir Aleksandrs Babenko, SIA "Blackrock Holding West" (10%) un SIA "Blizzard Holding" (10%), kas abi pieder Grigorijam Vovkam. Tāpat "Mego" īpašnieks ir arī Dimitrijs Karbanovs (18%).