"Printful" izpilddirektora amatā iecelts Saltonstāls

Rīga, 25.okt., LETA. "Draugiem Group" uzņēmuma "Printful" izpilddirektora amatā apstiprināts Alekss Saltonstāls, kurš līdz šim bijis biržā kotētā uzņēmuma "Wayfair" partnerattiecību vadītājs, aģentūrai LETA pavēstīja "Draugiem Group" runasvīrs Jānis Palkavnieks.

Saltonstāls ir ieguvis bakalaura grādu psiholoģijā Hārvarda universitātē un biznesa administrācijas maģistra grādu (MBA) Hārvarda Biznesa skolā. Pēdējos piecus gadus Saltonstāls strādājis ASV mēbeļu un mājokļa preču uzņēmumā "Wayfair", kas kotējas Ņujorkas biržā. Pērn šī uzņēmuma apgrozījums bija 13,7 miljardi ASV dolāru.

Saltonstāla galvenais uzdevums būs uzņēmuma izaugsmes stratēģijas īstenošana, lai ieviestu jaunus produktus un pakalpojumus, kā arī paplašinātu uzņēmuma koorporatīvo klientu segmentu. Vienlaikus Saltonstāls būs arī viens no uzņēmuma valdes locekļiem.

Uzņēmuma pagaidu izpilddirektore Zane Levša turpinās darbu "Printful" globālās ražošanas vadītājas amatā, kā arī uzņēmuma valdē. "Printful" valdē ietilpst arī uzņēmuma līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs Lauris Liberts, "Bregal Sagemount" pārstāvis Adams Fullers un neatkarīgie valdes locekļi Nils Melngailis un Ernsts Tenisens.

"Printful" ir apdrukas un šūšanas ārpakalpojumu uzņēmums, kas automātiski saņem, izgatavo un piegādā pasūtījumus internetveikalu vārdā.

"Printful" ieņēmumi 2021.gadā pieauguši par 39%, pārsniedzot 289 miljonus ASV dolāru.

"Printful" meitas uzņēmuma AS "Printful Latvia" apgrozījums pērn sasniedza teju 72 miljonus eiro, savukārt Latvijas valsts budžetā 2021.gadā uzņēmums samaksājis nodokļus vairāk nekā 7,8 miljonu eiro apmērā, norāda uzņēmuma pārstāvji.

Jau ziņots, ka "Prinful Latvia" 2020.gadā strādāja ar 47,243 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt kompānijas peļņa bija 13,982 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv". 

Uzņēmums reģistrēts 2017.gadā, un tā pamatkapitāls ir 350 000 eiro. Kompānijas patiesie labuma guvēji ir Lauris Liberts, Inga Liberte un Agris Tamanis.