Būvniecības izmaksu kāpuma dēļ par 885 000 eiro sadārdzinājušies Bērnu slimnīcas jaunā korpusa būvdarbi

Rīga, 24.okt., LETA. Strauji augošo būvniecības izmaksu dēļ par 885 000 eiro sadārdzinājušies VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" (BKUS) jaunā korpusa būvdarbi, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Iepirkumā "Būvdarbu pakalpojumi VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" vajadzībām 2022.-2026.gadā vispārīgās vienošanās ietvaros" šogad 13.jūlijā noslēgts līgums ar iepirkuma uzvarētāju SIA "Arčers" par 20 miljoniem eiro, kas bija arī iepirkumā paredzētā līgumcena.

Informācija IUB mājaslapā liecina, ka 21.oktobrī, ņemot vērā faktisko tirgus situāciju būvniecības nozarē cenu piedāvājuma izteikšanas brīdī (būvniecības izmaksu straujais cenu sadārdzinājums ģeopolitisko apstākļu ietekmē) vispārīgās vienošanās cenu aptaujas rezultātā tika piedāvāta augstāka cena (faktiskā tirgus apstākļiem atbilstošā cena), nekā sākotnēji plānotā kopējā līgumcena, tāpēc, slēdzot iepirkuma līgumu vispārīgās vienošanās ietvaros, vispārīgās vienošanās summa, pamatojoties uz Publisko iepirkumu likumu, palielināta par 885 242 eiro.

Noslēgtais līgums paredz BKUS 21.korpusa būvniecības darbus, kurus paredzēts īstenot Eiropas Savienības finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Atveseļošanas pasākumi veselības nozarē" projektā "VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" veselības aprūpes infrastruktūras attīstība".

Rekonstrukcijas laikā ir paredzēts pilnībā pārbūvēt Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas (NMPON) telpas, nodrošinot optimālu pacientu plūsmas šķirošanu ātrākai medicīniskās aprūpes saņemšanai, liecina informācija BKUS mājaslapā.

Jaunajā korpusā pacienti nokļūs pie tiešās pieejamības speciālistiem nodalītās uzgaidāmās zonās, savukārt Observācijas nodaļā tiks izbūvētas 32 vienvietīgas palātas ar individuālajiem sanitārajiem mezgliem, tostarp divas intensīvās terapijas palātas, divas bīstamo infekciju palātas, desmit infekciju palātas, kā arī īpaši piemērotas palātas pacientiem ar psihiskiem traucējumiem, kustību traucējumiem, autiskā spektra traucējumiem.

Jaunajā ēkā tiks izvietots arī Ambulatorās veselības centrs ar gandrīz 100 ārstu pieņemšanas, izmeklējumu un procedūru telpām, kas grupētas atbilstoši ārstniecības specialitātei. Ēkas pirmajā stāvā tiks izveidota vienota reģistratūra, garderobe, kiosks.

NMPON un Ambulatorās veselības centra rekonstrukcija ir daļa no BKUS infrastruktūras uzlabošanas darbiem, kuriem ir jānoslēdzas 2024.gadā.

Pagājušajā gada nogalē tika atklāts jaunais Rehabilitācijas centrs, taču šobrīd vēl turpinās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecības darbi, kā arī Dienas stacionāra renovācija. Tuvākajā laikā plānots sākt Epilepsijas un miega medicīnas centra būvniecību, telpu rekonstrukciju Paliatīvās aprūpes nodaļai, Inovāciju un zinātnes centra projektēšanu, kā arī telpu pielāgošanu "Barnahus" - vienas pieturas aģentūras izveidei bērniem, kuri cietuši no vardarbības. Vienlaikus visā slimnīcas teritorijā norit labiekārtošana un mobilitātes uzlabošanas darbi, kas paredz arī jauna žoga uzstādīšanu un plašākas autostāvvietas izveidi.

Finanšu gadā, kas bija no 2020.gada 1.jūnija līdz 2021.gada 31.maijam, būvfirma "Arčers" strādāja ar 35,664 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,632 miljonu eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Jaunāki finanšu dati pagaidām nav pieejami.

Būvniecības uzņēmums "Arčers" reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3,3 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir AS "UGN".