Rīga, 10.okt., LETA. "Draugiem Group" uzņēmums SIA "Draugiem Capital I" investējis 1,14 miljonus eiro kosmētikas uzņēmumā SIA "Prime Prometics", kļūstot par uzņēmuma mazākuma akcionāru, aģentūru LETA informēja "Draugiem Group" pārstāvji.
"Draugiem Capital I" iegādājusies 35,5% "Prime Prometics" kapitāldaļu. Iepriekš kompānijas vienīgā īpašniece, pēc "Firmas.lv" datiem, bija Kasparam Eglītim piederošā SIA "KE Ventures", kuras līdzdalība šobrīd samazinājusies līdz 64,5%.
Šis ir "Draugiem Capital I" pirmais investīciju darījums, norāda kompānijā.
Eglītis pauž pārliecību, ka "Draugiem Group" iesaiste pavērsīs plašas iespējas "Prime Prometics" attīstībai, jo šī investīcija ietver arī jaunas zināšanas un iespēju apgūt jaunus tirgus un pārdošanas kanālus.
Pēc investīciju darījuma noslēgšanas "Prime Prometics" komandai pievienojas arī "Draugiem Group" uzņēmuma "Fast Brands" vadītājs Jānis Bošs, kuram ir pieredze darbā ar e-komercijas milzi "Amazon".
"Draugiem Capital I" ir dibināts ar mērķi investēt citos uzņēmumos.
"Draugiem Capital I" investēs jaunuzņēmumos ar apgrozījumu, kā arī ar peļņu vai tuvu peļņas slieksnim. Uzņēmumi var būt no dažādām nozarēm, bet tiem ir jābūt saistītiem ar tehnoloģijām un/vai e-komerciju, līdzīgi kā citiem "Draugiem Group" uzņēmumiem. "Draugiem Capital I" valdes locekļi ir "Draugiem Group" līdzdibinātājs Lauris Liberts, "Printful" līdzdibinātājs Dāvis Siksnāns un "Idea Bits" vadītājs Edmunds Riekstiņš.
Siksnāns skaidro, ka uzņēmumu grupa vēlas turpināt attīstīt Latvijas jaunuzņēmumu vidi, investējot arvien jaunos uzņēmumos un liekot lietā "Draugiem Group" un "Printful" iegūto pieredzi.
"Prime Prometics" ir e-komercijas uzņēmums, kas tiešsaistē tirgo kosmētikas produktus. "Prime Prometics" reģistrēta 2018.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 2,98 miljoni eiro, bet peļņa - 344 000 eiro.
Kompānija "Draugiem Capital I" reģistrēta šogad 9.septembrī, un tās pamatkapitāls ir 1,17 miljoni eiro. Uzņēmuma kapitālā pa 47,01% pieder AS "Draugiem Group" un SIA "Pirmdiena", bet 5,98% kapitāldaļu īpašnieks ir Siksnāns. "Draugiem Group" apvieno vairāk nekā 10 dažādu uzņēmumu, un uzņēmumu grupas kopējais apgrozījums 2021.gadā pārsniedza vairāk nekā 300 miljonus eiro.
"Draugiem Group" uzņēmums "Draugiem Capital I" investējis 1,14 miljonus eiro kosmētikas uzņēmumā "Prime Prometics"
LETA 10.10.2022
"Animas": Diabēta asistenta attīstībā būtiska ir atbilstība datu aizsardzības prasībām
LETA 18.08.2026
Rīga, 18. aug., LETA. Diabēta asistenta attīstībā viens no būtiskākajiem jautājumiem ir darbs ar veselības datiem un mākslīgā intelekta (MI) modeļu apmācība, ko nevar veidot atrauti no normatīvās vides un datu aizsardzības prasībām, aģentūrai LETA pa
...
"E-silva": Saglabājas augsts pieprasījums pēc sausas malkas
LETA 18.08.2026
Rīga, 18. aug., LETA. Pieprasījums pēc tūlītējam patēriņam piemērotas jeb sausas malkas saglabājas augsts, bet tendence iepirkt "zaļu" malku pašžāvēšanai samazinās, liecina meža izsoļu sistēmas Latvijā "E-silva" apkopotā informācija.
Kā norāda "E-si
...
Svētdien biedrība "Mūsu Lēdurga" rīkos demonstrāciju, lai iebilstu pret jaunu biometāna ražotni
LETA 18.08.2026
Rīga, 18. aug., LETA. Svētdien, 23. augustā, jaundibināmā biedrība "Mūsu Lēdurga" rīkos demonstrāciju "Lēdurgas ceļš", lai pievērstu uzmanību Lēdurgā esošās biogāzes ražotnes paplašināšanas problēmjautājumiem, aģentūru LETA informēja biedrības "Mūsu
...